İlk gün Altınova, daha sonra Yavuz Mahallesi Kapalı pazaryerlerinde düzenlenen Gönül Sofraları, daha sonra sırasıyla 100. Yıl, Ortacami, Karacakılavuz, Atatürk, Kumbağ ve Zafer mahallelerinde organize edildi. 
Her gece ortalama 3-4 bin kişinin katıldığı Gönül Sofraları, Süleymanpaşalıları aynı sofrada buluşturarak ramazan ayının manevi atmosferini yaşatıyor.

YEMEKLER AŞEVİNDE PİŞİYOR 
Gönül Sofraları mahalle iftarlarında, Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı aşevi tarafından hazırlanan 4 kap yemeğin servis edildiği iftar programlarında, yemek ikramının yanı sıra Osmanlı macunu, ramazan şerbeti, pamuk şekeri ve patlamış mısır ikramları da çocukları sevindiriyor.

10 bin kişi aynı anda oruç açtı 10 bin kişi aynı anda oruç açtı

RAMAZAN GELENEKLERİ YAŞATILIYOR
İkramların dışında geleneksel ramazan eğlencelerinden olan Gölge Oyunu ve Karagöz-Hacivat tiyatro gösterileri her akşam Gönül Sofralarına katılan çocukların neşesine neşe katıyor. İftar öncesi Eski Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen ile ramazan sohbetleri, ilahi konserleri ve Kur’an tilaveti ile oruç ibadetini yerine getiren binlerce Süleymanpaşalı huşu içinde iftar yapıyor.
Ramazan ayı sonuna kadar 100 bine yakın vatandaşın Gönül Sofralarında bir araya gelmesi bekleniyor.

PROGRAM ŞÖYLE 
Ramazan boyunca devam edecek olan Gönül Sofralarının durakları ise şöyle:
20 Mart Çarşamba: 100. Yıl Mahallesi Ekrem Tantı Caddesi
21 Mart Perşembe: Değirmenaltı Mahallesi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi
22 Mart Cuma: Aydoğdu Mahallesi Aydoğdu İlkokulu
23 Mart Cumartesi: Karadeniz Mahallesi Karadenizliler Derneği
24 Mart Pazar: Çınarlı Mahallesi Tepe Değirmenler Caddesi

Kaynak: Haber Merkezi