Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var Tekirdağ’da 287 bin 152 çocuk var

İlhami Özcan Aygun, Ergene ilçesindeki ambulans istasyonu yetersizliğinin yarattığı acil durum sıkıntısını TBMM gündemine taşıdı. Önergede, mevcut iki ambulans istasyonunun yetersiz kaldığını vurgulayan Aygun, “Üçüncü istasyonun açılması konusunda personel ve ekipmanın hazır olmasına karşın, yer tahsisi yapılmadığı için sıkıntı yaşanmaktadır. Üçüncü istasyon için yer tahsisi yapacak mısınız?” diye sordu.
Aygun’un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu ve 6 soru içeren önerge şöyle:

1. Ergene ilçesinde mevcut olan iki ambulans istasyonu yetersiz kalmaktadır. Üçüncü istasyonun açılması konusunda personel ve ekipmanın hazır olmasına karşın, yer tahsisi yapılmadığı için sıkıntı yaşanmaktadır. Üçüncü istasyon için yer tahsisi yapacak mısınız?
2. Ergene ilçesinde ambulans istasyonlarının yetersizliği ve bu durumun sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü artırarak çalışmalarını olumsuz yönde etkilediği hususunda bir araştırma yaptınız mı?
3. Ergene ilçesinde üçüncü ambulans istasyonunun açılmamasının sebepleri nelerdir ve bu konuda Bakanlığınızın bir çözüm planı var mıdır?
4. Ergene'deki acil sağlık hizmetlerinin gecikmesinin vatandaşların hayatını tehlikeye atması nedeniyle bir çalışma yapacak mısınız?
5. Çorlu'dan çıkan acil servis ekiplerinin Ergene'nin uzak mahallelerine gitmesi durumunda acil müdahalenin yapılamaması ve bu durumun olası sonuçları hakkında Bakanlığınızın bilgisi var mıdır?
6. Ergene'de acil sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için kısa ve uzun vadeli hangi adımlar atılması planlanmaktadır?

Kaynak: Haber Merkezi