Aranan hükümlü yakalandı Aranan hükümlü yakalandı

Kapaklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. 
Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri ve aileleri ağırlandı. Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile protokol ve siyasilerin katıldığı etkinlikte engelli bireyler doyasıya eğlendi.
“HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Engelli bireylerin eğlencesine ortak olan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Geçen 5 yıllık süreçte sizlerle hep birlikte olduk, sorunlarınızı çözmek için gayret ettik. Sizlerin sorunları bizler için çok kıymetli. Özel insanlarsınız. Ailelerinizle beraber hayatınızı kolaylaştırmak, yaşantınıza renk katmak boynumuzun borcudur. Dernek Başkanı Hayati abimiz ile bu binanın ilçemize kazandırılması için 2014 yılından yapılışına kadar mücadele ettik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi önceki dönem başkanı Kadir Albayrak ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu dönem Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer ile görüşerek ilçe belediyesine devrini talep edeceğiz ve bu binanın yaşayan, hareketli bir yere dönüştürülmesini sağlayacağız.” dedi.
Medikal ve çeşitli yardımlar ile her daim engelli bireylerin ve ailelerin yanlarında olduklarını belirten Başkan Çetin, “Derneğimizin tüm taleplerini karşılamaya devam edeceğiz. İlçemizde yaşayan tüm engelli kardeşlerimizin özel gününü kutluyorum. Her daim yanlarında olduğumuzu, her sorunlarına çözüm arayışında olacağımızı ifade ediyorum. İyi ki varsınız.” diye konuştu.
Başkan Çetin’in konuşmasının ardından engelli bireyler ve katılımcılar çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ SERGİLENDİ
10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla 16 Mayıs 2024 Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte özel öğrenciler ve aileleri ağırlanırken, öğrenciler animasyon gösterisi ve müziklerle doyasıya eğlendi.  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen sergide ise özel eğitim sınıfı öğrencilerinin yaptığı resim ve el emeği ürünler beğeniye sunuldu.

Kaynak: Haber Merkezi