Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik alanında projelerini hayata geçiriyor.  Bu kapsamda yapımı tamamlanan Saray ilçesi
Safaalan Mahallesi Düğün Salonu, törenle hizmete açıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Yüksel Özdal, tesis ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

689 METREKARE İNŞAAT YAPI ALANINA SAHİP
11 ilçe genelinde çalışmalarını sürdüren ve Cumhuriyet’in 100. yılında yatırımlarını hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından
Safaalan Mahallesi’nde yapımı tamamlanan düğün salonu, toplamda 689 metrekare inşaat yapı alanına sahip. Düğün salonu içerisinde servis alanı,
mutfak, mescit, bay-bayan wc ve teknik odalar yer alıyor. Mahallenin sosyal anlamda ihtiyaçlarını karşılayacak olan düğün salonu, Safaalanlı vatandaşların özel ve mutlu günlerine ev sahipliği yapacak.

Türk motifleri el dokumalarına yansıtılıyor Türk motifleri el dokumalarına yansıtılıyor

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEKLERİNİ SUNUYORUZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini söyledi. 
 Albayrak, şunları kaydetti:
“2. hizmet dönemimizin sonuna yaklaşırken 10 yıllık süre boyunca tüm ilçelerimize ve mahallelerimize hakkaniyet içerisinde hizmet götürmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu süreçte kırsal mahallelerimiz de ihtiyaç duyduğu hizmetleri Büyükşehir Belediyemizden almıştır. Nişan, kına gecesi, düğün ve çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi amacıyla yaptığımız Safaalan Düğün Salonumuzu bugün itibarıyla hizmete açıyoruz. 690 metrekarelik tesisimizde 458 metrekarelik salon ve otopark yer almaktadır. Safaalan Mahallemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan düğün salonumuz özel günlerde mutlulukların paylaşıldığı bir mekan olacak. Bu önemli hizmetimizin Safaalan Mahallemize ve Saray ilçemize hayırlı olmasını diliyor, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 
Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve Safaalan Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen de birer konuşma yaparak düğün salonunun hayırlı olması dileğinde bulundu. 
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Safaalan Düğün Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: Haber Merkezi