Edirne Belediyesi, kentin ihtiyaçları yönünde araç filosu ile personel kadrosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor.  Personel sayısını arttıran, modern ekipmanlar ile hizmet kalitesini yükselten, Trakya’da tek olma özelliğine sahip, AB projesi kapsamında araç filosuna kazandırdığı kaza kırım ve kurtarma aracı ile olaylara müdahale eden ve bünyesinde 12 donanımlı itfaiye aracı ile 1 öncü müdahale aracı bulunduran Edirne İtfaiyesi, örtü yangınlarına bundan sonra hava üfleme makinesi ile müdahale edecek.

“Her yatırımımızda önce insan canı, insan sağlığı” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Göreve geldiğimiz 2014 yılında ilk olarak, uzun yıllar eski terminal alanında derme çatma binalarda; zor şartlar ve imkansızlıklar içinde hizmet veren Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü modern bir binaya kavuşturduk. Yeni binada itfaiye personeli daha iyi çalışma koşullarına kavuşurken aynı zamanda Edirne İtfaiyesinin daha donanımlı bir hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürdük. Modern ekipmanlarla itfaiyemizin hizmet kalitesini arttırdık” diye konuştu.

Gönülden Dile kulakların pasını silecek Gönülden Dile kulakların pasını silecek

Edirne İtfaiyesi’nin gücüne güç katmaya devam ettiklerini belirten Gürkan, “Modern ekipmanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Orman yangını ve anız yangınlarına ekiplerimiz hava üfleme makinesi ile daha çabuk ve etkili müdahale edecek. Yanan madde üzerine kuvvetli olarak üflenen hava ile alevin sönmesine ve yanan maddenin ısısının azal¬masını sağlanacak. Bu sistemi kullanan Türkiye’deki ilk belediyeyiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi