Çerkezköy Belediyesinin kültürel etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde "Ölü Ozanlar Derneği" adlı oyun sahnelendi. Tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği iki perdelik oyunda, usta oyuncular Tayfun Yılmaz, Sadi Özen ve Hakan Altıner gibi isimler de yer aldı.

19 Mayıs Çerkezköy’de coşkuyla kutlandı 19 Mayıs Çerkezköy’de coşkuyla kutlandı

1959 yılında sinemadan tiyatroya uyarlanan trajedi ve dram türündeki oyunda, aşırı disiplinli bir yatılı okulda eğitim gören ergenlik çağındaki birkaç gencin hikayesi ele alındı. Başarılı olma sorumluluğu altında bocalayan gençlerin, ailelerinin onlar için seçtiği gelecek ile kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkma yöntemleri anlatıldı.
Okula yeni atanan John Keating isimli öğretmen, önlerine yeni bakış açıları sunarak, baskı altındaki gençlerin şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmelerini ve Walt Whitman’ın dediği gibi "Hayata kendi dizeleri ile katılabilmeleri" için farkındalıklarını artırmaya çalıştı. İzleyicilerin dakikalarca ayakta alkışlandığı oyun sonunda Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Gizem Tuna tarafından sanatçılara çiçek takdim edildi.

Kaynak: Özge Ebecek