Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Cavit Kartal, yaptığı açıklamada, yüzbinlerce öğretmen adayının 3 Temmuz 2023’te girdikleri KPSS’ye göre atanmak için yaklaşık 9 aydır beklediğini belirtti. 
Kartal, şöyle devam etti:
“Bu kadar beklemeye, Sayın Yusuf Tekin’in daha önce norm açığını dile getirdiği şekilde 68 bin atama kontenjanını hak etmediler mi?
Öte yandan, karma atama yapılmayacağı açıklandığına göre 2024 KPSS’de başarılı olacak öğretmen adaylarımız da bir 9 ay daha mı bekleyecek? “

Gençler festivalde doyasıya eğlendi Gençler festivalde doyasıya eğlendi

Bugünlerde yine öğretmen rotasyonu haberlerinin ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirildiğini öne süren Kartal, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Meslektaşlarımızın o kadar sorunu ve talebi karşılık beklerken, öğretmenlerimizin çalışma huzurunu daha da bozacak böylesi girişimler hangi akla hizmettir? Öğretmenler için bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? O halde; söz verildiği halde aylardır bir adım atılmayan ÖMK’yı gündeminize alın. Öğretmenlerimizi, neredeyse, kamuda en düşük maaşı alan meslek grubu olmaktan kurtaracak
tedbirleri hayata geçirin. Kuşa dönmüş olan ve asla emeğin karşılığı olmayan ek ders ücretlerini %100 artıracak düzenlemeyi
gerçekleştirin. Saçma sapan başvurular üzerine öğretmenlerimizin itibarını rencide eden CİMER keşmekeşine bir
nizam getirin. Proje okullarının yönetici ve öğretmen atamalarına liyakat esaslı bir esas oluşturun. Ki, ‘birileri’ artık bu güzide okullarımızı, babalarının çiftliği gibi görmekten vazgeçsin. Dokuz aydır bekleyen öğretmen atama takvimini artık işletin. Ülkemizi, asgari ücretin aşağısına mahkum ettiğimiz ücretli öğretmenlik utancından kurtaracak sayıda öğretmen ataması yapın. Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği üzere mülakatı kaldırdığınızı duyurun.
Tüm bunlar bir yanda dururken, dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın dediği gibi “attığınız taşın ürküttüğünüz kurbağaya değmeyeceği” rotasyon gereksizliğiyle uğraşmayın.”

Kaynak: Haber Merkezi