Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında 8 Haziran Cumartesi günü yapılan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 9 Haziran Pazar günü yapılan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) giren öğrenciler ve veliler için stantlar kurdu. Sınava giren adaylara ve velilere su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, eğitime ve genç nesillere büyük önem verdiklerini söyledi. 

Akay,  şunları kaydetti:

Kursiyerlerin çalışmaları beğeni topladı Kursiyerlerin çalışmaları beğeni topladı

“Cumartesi günü YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kapsamında 26 okulda Temel Yeterlilik Testi sınavına giren öğrencilerimize ve pazar günü kentimiz genelinde 16 okulda Alan Yeterlilik Testi sınavına giren gençlerimize ve onları bekleyen ailelerine belediyemiz görevlileri tarafından su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu. İki gün boyunca 60 kişilik bir ekip ile öğrencilerimizin ve velilerimizin sınav heyecanına ortak olduk” dedi.

Akay, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrenci kardeşlerimiz bu süreçte çok çalıştılar. Heyecanla bugünü beklediler. Biz de onları ve ailelerini yalnız bırakmak istemedik. Sınava girecek evlatlarımıza ve onları bu sıcakta dışarıda heyecanla bekleyen velilerine, ikramlarda bulunduk. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah yıllarca verdikleri emeklerin karşılığını alırlar” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi