“Denizdeki stüdyo” artık yok “Denizdeki stüdyo” artık yok

Süleymanpaşa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen TYT-AYT Sınav Simülasyonu, Namık Kemal Üniversitesinde 10 fakülte de gerçekleştirildi. Sınav simülasyonuna Süleymanpaşa’da üniversite sınavına hazırlanan 2 binin üzerinde öğrenci katıldı. ÖSYM standartlarında yapılan sınavda öğrenciler sınav öncesi öğretmenlerin giriş belgesi ve kimlik kontrolü sonrası salonlara alındı. Öğrenciler, isimlerinin kodlamasını tamamladıktan sonra kitapçıktaki soruları çözmeye başladı. 
Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, sınava ilişkin şu ifadeleri kullandı:
‘’2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başladığımız eylül ayından günümüze kadar öğrencilerimiz okullarımızda çeşitli aktivitelerle sınavlara hazırlıklara başladılar. Bugün daha önceden planlamış olduğumuz üniversite sınav simülasyonunu Namık Kemal Üniversitemizde 10 fakültede gerçekleştiriyoruz. Bu sınava toplamda 2 binin üzerinde evladımız katılmakta. Bu sınavın en önemli özelliği bire bir üniversite sınavlarında ÖSYM’nin yapmış olduğu standartların aynısını evlatlarımıza bir tecrübe kazanmaları açısından uyguluyoruz. Yani öğrencilerimizin üniversite sınavında yaşayacakları heyecanı biz öne çekmiş oluyoruz. Burada tabi öğrencilerimiz için en önemli kazanım şu oluyor, haziran ayına kadar olan süreyi rahat bir şekilde değerlendiriyorlar, eksik olan konuları tekrar edip bu eksiklikleri giderip hayal etmiş oldukları puanlara bölümlere yerleşmeleri için bir zaman kazandırmış oluyoruz.’’ 
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Üniversite Sınav Simülasyonu ile Süleymanpaşa’daki öğrencilerin sınav heyecanını yenerek sınavda daha başarılı olmaları hedefleniyor.

Kaynak: Abdullah Yalçın