Abdullah Öğe, ilçede yaşanan sorunların çözümüne ilişkin geliştirdiği projelerle dikkati çekiyor.

Okul bahçesinde uyuşturucu içerken yakalandılar Okul bahçesinde uyuşturucu içerken yakalandılar

Aday olduğundan bu yana çok sayıda halk buluşması ve ziyaretler gerçekleştiren Öğe, hayata geçirmeyi planladığı çalışmaları her fırsatta toplumun her kesimiyle paylaşıyor.

Çerkezköy’ün en önemli sorunu olan trafiğe ilişkin de çeşitli projeler hazırlayan Öğe, ilçeyi daha yaşanabilir bir hale getirmek istiyor.

7 KATLI 320 ARAÇLIK KATLI OTOPARK

Abdullah Öğe, yaptığı açıklamada, Çerkezköy Devlet Hastanesi karşısında mülkiyeti belediyeye ait bin 926 metrekarelik alan üzerine 7 katlı, 320 araçlık katlı otopark projesinin söz konusu bölgedeki parklaşma ve trafik sorununu çözeceğini söyledi.

Öğe, otopark projesinin zemin katında teşkiledilecek işyerlerini de belediye iştirakine dahil ederek, belediyenin gelirine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

ŞELALE PARK VE UĞUR MUMCU CADDESİ OTOPARKI

Öğe, kent merkezinde yaşanan park sorununu da TESKİ Şubesi yanında bulunan 2 bin metrekarelik arsa üzerinde, 5 bin metrekare inşaat alanına sahip 186 araçlık katlı otopark inşa edeceklerini dile getirdi.

Uğur Mumcu Caddesi üzerinde eski balık pazarının bulunduğu alana da 120 araçlık katlı otopark projesi yapacaklarını aktaran Öğe, bu projenin de bölgeyi oldukça rahatlatacağını dile getirdi.

KENTPARK VE YUNUS EMRE OTOPARKLARI

Öğe, diğer otopark projeleri hakkında da şu bilgileri verdi:

“Altı yol kavşağında eski askeri lojmanların bulunduğu alana 500 araçlık otopark projesi yapacağız. Gazi Osman Paşa mahallemizde bulunan Yunus Emre Parkı’nın bir bölümüne de 189 araçlık katlı otopark yaparak muhitteki otopark sorununu çözüme kavuşturacağız.

Mevcut amfi tiyatro yerine, toplam 3 kattan oluşan katlı bir otopark yaparak; otopark üzerindeki alanı, yeşil alan ve çocuk oyun parkı olarak değerlendireceğiz. Arsadaki kot farkından dolayı ortaya çıkacak iş yerlerini de vatandaşlarımızın, sanatsal el ürünleri satışını yapabilecekleri dükkanlar olarak ve hemşeri derneklerimizin kullanımına sunacağız.”

ALTI YOL KAVŞAĞI DÜZENLEMESİ VE DAL ÇIK

Öğe, trafik yoğunluğunun ana sebeplerinden biri olan, kavşak ve dal-çık projelerinin yetersizliğinden kaynaklanan trafik sorununu da hazırlamış oldukları düzenleme ve dal-çık projeleriyle çözüme kavuşturacaklarını kaydetti.

YAYA ÜST GEÇİTİ VE BAĞLANTI KÖPRÜSÜ

Kentpark’tan Atatürk Kültür Merkezi ve Çerkezköy Otogarı’na vatandaşların daha emniyetli ve kolay şekilde ulaşabilmesini sağlamak amacıyla modern bir yaya köprüsü inşa edecekleri müjdesini veren Öğe, şöyle konuştu:

“Ayrıca Atatürk viyadüğünden Kızılpınar’a kadar yaya ve bisiklet yolu yapacağız. Çorlu suyu üzerinde; İstasyon Mahallesi’nden, Fatih Mahallesi’ne geçişi sağlayan mevcut yaya köprüsünü kaldırarak hem araç hem yaya geçişine uygun modern bir köprü inşa ederek vatandaşlarımızın ulaşım imkanını kolaylaştıracağız.”

KLİMALI DURAKLAR YAPILACAK

Öğe, İstasyon Mahallesi Hikmet Uğraş Caddesi üzerinden geçen ağır tonajlı araçların güzergahını değiştirerek, bu mahallenin en büyük sıkıntısını ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

Şehirde yaşayan işçilerin servislerini beklerken soğuk-sıcak hava şartlarından etkilenmesini minimum düzeye indirmek için klimalı durakları Çerkezköy halkının hizmetine sunacaklarını aktaran Abdullah Öğe, Çerkezköy’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için çalışacaklarının sözünü verdi.

Kaynak: Haber Merkezi