Ahilik Haftası kutlamalarına katılan Yontar, tarihi valilik binası önünde düzenlenen törene katıldıktan sonra Hasan Ali Yücel Meydanı'nda esnafla buluştu. Yontar, burada yaptığı konuşmada, "Kardeşlik, adalet ve dürüstlük temelinde, esnaf ve sanatkarlarımızın emekleriyle Tekirdağ'ı daha ileri taşıyacağız" dedi.

Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret eden Yontar, Başkan Ali Rıza Açıkgöz ve gazilere teşekkürlerini iletti. Yontar, "19 Eylül Gaziler Günü'nde vatanımız için fedakarlık yapan kahramanlarımızı unutmamak en büyük görevimizdir" ifadelerini kullandı.

Balıkçıların bekleyişi sona erdi: Ağlar atılıyor Balıkçıların bekleyişi sona erdi: Ağlar atılıyor

İstanbul Rumeli Üniversitesi Silivri Yerleşkesi ziyareti hakkında konuşan Yontar, "Rektör Hocamız Prof. Dr. Mustafa Kara, Doç. Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve değerli hocalarımızla verimli bir görüşme sağladık. Üniversitelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında kritik bir role sahip olduğunu her fırsatta vurguluyorum" diye konuştu. Ergene İlçe Başkanlığındaki ziyareti sırasında Yontar, yeni seçilen İlçe Başkanı Ramadan Duran ve yönetimini tebrik etti. Muratlı İlçe Başkanı İsmail Koç ile de bir araya gelerek, "Tekirdağ'ın her köşesi, her ilçesi bizim için kıymetli. Bu ziyaretlerimizle yereldeki sorunları daha yakından dinleyip, Ankara'ya taşıyacağız" dedi.

Kaynak: Özge Ebecek