Dinleyeni derinden etkileyen sesiyle hem gönlünüze hem kulaklarınıza işleyecek tınıların keyfini çıkartmaya hazır olun.
Rençber, Türk halk müziği sanatçısı olmasının yanı sıra felsefe öğretmenidir. Çocukluk yıllarından beri ilgi duyduğu müzik alanında besteler yapıp, şarkı sözleri ve şiirler yazan sanatçı, bu çalışmalarını 1985'de verdiği bir konserle tanıtma fırsatını buldu. Müzik yaşamına öğretmenlik görevini sürdürürken başlamıştır ve ilk albümü Dağ Türküleri ile Deniz Şarkıları’nı 1991'de yayınlamıştır. 2000 yılına dek devam ettirdiği öğretmenlik mesleğini bırakmıştır. Günümüze kadar sekiz albüm yapan sanatçının en önemli özelliği, albümlerindeki eserlerin büyük çoğunluğunun söz ve müziklerinin kendisine ait olması ve farklı alanlarda tanınmış sanatçılar tarafından da bu eserlerin okunmuş olmasıdır.
Nurettin Rençber şimdi de(bir eser hariç) söz ve müzikleri kendine ait olan 12 yeni eserden oluşmuş son albümü "Lal Resimler" ile yeniden karşımıza çıkıyor.
Nurettin Rençber 2 Kasım Perşembe günü saat 20:30’da Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde Kiraz Organizasyon tarafından halkla buluşturulacak.250 liradan başlayan fiyatlarla sahip olabileceğiniz  biletler biletinial.com’da satılıyor.

Editör: Trakya Gazetesi