Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) “Lisans Programları İşletmede Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu (İŞMEK) Toplantısı”nı gerçekleştirdi.

Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü

Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği kapsamında, Lisans Programları İşletmede Mesleki Eğitim Yönergesi uyarınca oluşturulan İşletmede Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu (İŞMEK), Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan başkanlığında toplandı.
Toplantıya İŞMEK üyesi olan Fakülte İşletmede Mesleki Eğitim Takip Komisyonu (İŞTAK) başkanları Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gül Kaykıoğlu, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rıfat Bircan ve Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fisun Koç, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Şenol Akyazı ve başkanlık idari personeli katıldı.
Toplantıda 2022-2023 Akademik Yılı’nda uygulanan işletmede mesleki eğitim (7+1) modelinin ilgili akademik birimlerin sonuç raporlarının (öğrenci ve işyeri eğitim yetkilileri anketleri, İŞTAK üyesi ve akademik danışman görüşleri vb.) değerlendirilmesi, varsa sorunların ve önlemlerin alınması hususları ile 2023-2024 Akademik Yılı’nda işletmede mesleki eğitim (7+1) modelinin uygulanması kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alındı.
Lisans Programları İşletmede Mesleki Eğitim Yönergesi kapsamında iş ve işlemlerin daha iyi yönetilmesi adına İşletmede Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu (İŞMEK) üyelerinin görüş ve önerileri alınarak toplantı tamamlandı.

Kaynak: İlkay Danacılar