“Herkesin adayıyım” “Herkesin adayıyım”

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, dünyanın önde gelen üniversite performansı değerlendirme kuruluşlarından biri olan QS’in (Quacquarelli Symonds), üniversitelerin eğitim, araştırma, uluslararasılaşma, istihdam sağlama ve sürdürülebilirlik gibi faktörler üzerinden değerlendirilmesiyle oluşturulan 2024 Avrupa Üniversite Sıralamaları 2024 Yılı verilerine göre önemli bir başarıya imza attı.

Tekirdağ NKÜ, QS 2024 Avrupa Üniversite Sıralamalarında Avrupa Üniversite Sıralaması - Batı Asya (Europe University Rankings - Western Asia) Kategorisinde #=58. sırada, Avrupa Üniversiteleri Sıralamasında (Europe University Rankings) #601+ sırada, Gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya Üniversiteleri (EECA University Rankings) kategorisinde ise #301-350 sırasında yer aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Türkiye’den 72 üniversitenin değerlendirmeye girebildiği listede, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin Trakya’dan sıralamaya girebilen tek üniversite olduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. Şahin, bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin uluslararası alanda daha saygın bir üniversite olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: İlkay Danacılar