“Memurin Faslı” Tekirdağ’da sahnelendi “Memurin Faslı” Tekirdağ’da sahnelendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, yaptığı yazılı açıklamada, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) giydirmeli bir vidanjörün Ergene Nehri civarında deposunda mevcut atıklardan arta kalan birikintiyi boşaltmasıyla ilgili yayınların, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığınca ihbar kabul edildiğini belirtti.
Büyükşehir Belediye Başkanlığının olayla ilgili soruşturma başlattığını aktaran Yüceer, şunları kaydetti:
"Ayrıntılı soruşturma neticesinde, 5 Mayıs Pazar günü, saat 14.30'da belediyemiz mülkiyetinde olmayan bir kanal temizlik aracının, Sağlık Mahallesi civarında tank temizliği yaptığı tespit edilmiştir. TESKİ tarafından hizmet alımı yoluyla dışarıdan kiralanan araç yüklenici firmaya aittir. İlgili firma ve firma çalışanı hakkında tüm yasal işlemler derhal yapılmıştır. Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün tutanakları ile belediyemizce tutulan tutanaklar da aynı mahiyettedir. Yapılan işlemlerle ilgili neticeden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

“Doğa savunucusu olmaya devam edeceğiz”
Yüceer, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Sevgili Tekirdağlılar; Başta Tekirdağ’ımız olmak üzere, ülkemiz genelinde doğa savunusu ve çevre mücadeleleri konusundaki duyarlılığım kamuoyunca ve siz değerli hemşehrilerimce çok iyi bilinmektedir.
Doğa savunusu konusundaki kararlılığımız göz önüne alındığında, sorumluluğumuz alanında en ufak bir ihmale tahammülümüzün olmadığı görülecektir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm çalışmalarımızın başına doğa savunusunu, çevre temizliğini ve sürdürülebilir yaşamı koymuş kurumsal bir yapıya sahibiz. Bu bağlamda bahsi geçen olayda kusuru veya ihmali bulunanlar hakkında tüm yasal işlemler yapılacaktır. Kalbi, Tekirdağ’ın yeşili ve mavisiyle atan hemşehrilerimizin gönlü rahat olsun. Temiz bir Ergene için bugüne dek çok emek verdik; hiçbir emeğimizin kaybolmasına izin vermeyeceğiz.

Kaynak: Haber Merkezi