Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, muhtarların ihtiyaçlarına ve karşılaştıkları sorunlara dikkati çekmek amacıyla 19 Ekim’in “Muhtarlar Günü”  ilan edildiğini belirtti. 
Yerel demokrasinin en kadim örneğini temsil eden muhtarlık teşkilatının devletin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu aktaran Soytürk, şunları kaydetti:
“Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında kilit role sahip olup, mahallelerimizde devletimizin gören gözü, işiten kulağıdır. Muhtarlarımız, mahallerimizde altyapı çalışmalarından, nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından, eğitim ve sosyal yardım hizmetlerine kadar pek çok alanda önemli bir görev üstlenirler. Tekirdağ’da mahallelerinin her türlü ihtiyacını tespit edip vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşmasını sağlayan mahalle muhtarlarımıza, ortaya koydukları özverili hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor; muhtarlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum.”

Editör: Trakya Gazetesi