Lavanta tarlalarını donanımlı hale getirip vatandaşlara açan lavanta üreticileri ile birlikte düzenlenen Lavanta Şenlikleri  hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini lavantaya çekiyor. Lavanta tarlaları özellikle fotoğrafseverler  tarafından doğal stüdyo olarak kullanılıyor.
Karahisarlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen 4. Lavanta Şenliği, Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile başladı. Daha sonra ise Trio Müzik Grubu müzik dinletisi, geleneksel el sanatları sergilerinin gezilmesi, yöresel kıyafetler eşliğinde fotosafari, Ritm-i Ahenk Grubu Darbuka performansı, pilates, resim yapma etkinliği, bale gösterisi, Kent Orkestrası sunumu, Aygün Karadoğan Konseri ve lavanta hasadı etkinliği ile devam etti.

500 dekar makilik alan yangında zarar gördü 500 dekar makilik alan yangında zarar gördü

Trakyagazetesi Mor Tarlada Mis Kokulu Şenlik3!
Yoğun ilgi gören 4. Lavanta Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Volkan Nallar; “Lavanta bitkisi şehrimizde çok uzun bir geçmişi olmamasına rağmen ilk kez ekilmesiyle birlikte dikkatleri üzerine çekti. Lavanta tarlalarını donanımlı hale getirip vatandaşlara açan üreticilerimiz ile düzenlediğimiz bu şenlikler hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini lavantaya çevirmesini sağladı. Burası lavanta üretim yeri olmasının yanı sıra hem profesyonel fotoğrafçılar hem de vatandaşlarımız için muhteşem karelerin çekildiği, unutulmayacak anların biriktirildiği bir stüdyo, bir anı biriktirme merkezi. Şehrimizde böyle güzelliklerin olmasından dolayı mutluyuz. Ben herkesi bu güzellikleri görmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Trakyagazetesi Mor Tarlada Mis Kokulu Şenlik2!

Kaynak: Haber Merkezi