2. Amatör’de B, C, D ve E gruplarında son hafta oynanacak 2. Amatör’de B, C, D ve E gruplarında son hafta oynanacak

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ 1. Amatör Küme C grubunu şampiyon olarak tamamlayan Misinlispor takımı ile şampiyonluk yemeğinde bir araya geldi.
Ergene Belediyesi Marmaracık Göl Restoran’da düzenlenen yemekte pasta keserek Misinlispor takımını şampiyonluğundan dolayı kutlayan Yüksel, Ergene Belediyesi olarak geleceğin teminatı gençleri desteklemeyi sürdüreceklerini söyledi.
“YENİ SAHALAR YAPACAĞIZ”
Göreve geldikleri günden itibaren gençleri spora yönlendirmek için pek çok yatırım yaptıklarını anlatan Yüksel, şöyle konuştu:
“Velimeşe Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu, Velimeşe Kapalı Spor Salonu, Naim Süleymanoğlu Tesisleri, Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadyumu gibi tesisleri başta gençlerimiz ve spor kulüplerimiz olmak üzere Ergene halkının hizmetine sunduk. Şimdi de Yeşiltepe Mahallemizde yeni bir spor salonu ve açık spor alanlarının yer alacağı spor kompleksinin temelini atıyoruz. Kısa süre içerisinde tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Yine Kırkgöz ve Esenler mahallelerimize, Ahimehmet Mahallemize yeni futbol sahaları yapacağız.” 
“KULÜPLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM”
Ergene Belediyesinin amatör spor kulüplerine her yıl malzeme desteğinin yanı sıra yasaların elverdiği ölçüde Belediye Meclisi kararı ile nakdi yardımda da bulunduğunu aktaran Yüksel, “Tüm kulüplerimize eşit mesafede duruyoruz. Tüm takımlarımızı destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Yüksel, “Tekirdağ 1. Amatör Küme C Grubu’nu şampiyon tamamlayan Ergene temsilcimiz Misinlispor’un takımını kutluyorum. Şampiyon takım için Göl Restoran’da kutlama yemeği düzenledik. Başarıda pay sahibi olan yönetime, teknik heyete ve sporcu kardeşlerimi kutluyor, daha nice şampiyonluklar temenni ediyorum. Bizler gücümüzü gençlerden alarak geleceğimizin teminatı gençlerimiz için azimle ve kararlılıkla çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: İlkay Danacılar