Ergene Belediyesi, Zabıta Teşkilatının 197. kuruluş yıl dönümü ve Zabıta Haftası dolayısıyla güzel bir etkinlik düzenledi. Zabıta kıyafeti giydirilen küçük çocuklar Ergene esnafına çiçek dağıttı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Durmaz, Ergene Beledisi Zabıta Müdürü Yeliz Güler, Ergene Belediyesi Zabıta ekipleri de çocuklara eşlik etti. Yüksel, esnafa “hayırlı işler” diledi. 

En anlamlı hediye En anlamlı hediye

Zabıta ekiplerini ellerinde çiçeklerle gören esnaf şaşkınlığını gizleyemedi. Her zaman görevleri gereği işyerlerini denetlemek için zabıta ekiplerini bu kez çiçeklerle gören esnaf, “Zabıtamız her zaman kontroller için işyerimize gelip görevlerini yapıyorlar. Bu kez çiçekle iş yerlerimizi ziyaret etmelerine çok sevindik. Bu ince davranışlarından dolayı Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel’e, Belediye Başkan Yardımcımız Doğan Durmaz’a, zabıta ekiplerimize çok teşekkür ediyor, Zabıta Haftalarını kutluyoruz” dediler.

Yüksel ise “Zabıta Haftası nedeniyle Başkan Yardımcımız, zabıta ekiplerimiz ve üzerlerine zabıta kıyafeti giydirdiğimiz küçük çocuklarımız ile Zabıta Haftası’nı güzel bir etkinlikle kutladık. Esnafımıza çiçek dağıtarak hayırlı işler dileklerinde bulunduk. Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve sağlığı için fedakarca görev yapan Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüzün ve tüm Zabıta Teşkilatının Zabıtalar Haftası’nı kutluyor görevlerinde başarıla diliyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hilal Baran