Susuzluk sorunu masaya yatırıldı Susuzluk sorunu masaya yatırıldı

Süleymanpaşa İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerine, drama öğretmeni Gökhan Çetintaş tarafından yıl boyunca tiyatro eğitimi verildi. Öğrenciler yaptıkları çalışmaların ardından yıl sonu gösterisinde okulun salonunda birbirinden eğlenceli skeçleri sahneledi. 
Oyunlara özenle hazırlanan öğrenciler, giydikleri kostümler ve ortaya koydukları başarılı performansla takdir topladı. 
Küçük yaşlarına rağmen ortaya koydukları performans, hem öğretmenleri hem de velileri sevindirdi. 

10 SINIF DAHA GÖSTERİ SUNACAK
Süleymanpaşa İlkokulu Müdürü Abdurrahman Metinoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, 3-C sınıfının gösterisiyle okulun bu yıl ki tiyatro etkinliklerine başladığını söyledi. 
Bundan sonra 10 sınıfın her gün kendi etkinliğini sergileyeceğini belirten Metinoğlu, bir süre önce 10 sınıfın da Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde halk oyunları gösterisi sunduğunu anımsattı. 


ÇOCUKLARI DİL VE İLETİŞİM YÖNÜNDEN GELİŞMEK İSTİYORUZ
Tiyatro eğitiminin önemine işaret eden Metinoğlu,  şöyle konuştu:
“Çocuklar haftada bir gün iki saatlik bir çalışmayla, ara tatil ve diğer tatilleri çıktığınızda, tüm yıl boyunca 50 çalışma yaptı. Tabi bu istenilen bir süre değil, çünkü tiyatro eğitimi zor bir eğitim. Her çocuğun yeteneği ve yeterliliği farklı. Ama biz çocuklarımızı iletişim yönünden, dil ve konuşma becerileri yönünden, fiziksel, sosyal, duygusal, zihinsel gelişimlerine katkı sağlama anlamında, topluluk önüne çıktığında rahat konuşabilme, kendini rahat ifade edebilme, özgüvenini geliştirme, toplum içinde rol almaya istekli oluş duygularını geliştirmek istiyoruz. “

ÇOCUKLAR DEMOKRATİK TUTUMLARINI GELİŞTİRECEK

Süleymanpaşa İlkokulu Müdürü Abdurrahman Metinoğlu, tiyatro eğitimi ile çocukların sanatsal yöne yatkınlarını artırmayı da amaçladıklarını anlatarak, “Çocukların toplum içinde demokratik tutum geliştirmelerini sağlama, empati yapma, toplulukla iş birliği içinde çalışma yürütme gibi faydaları olduğu için biz okul olarak tiyatroyu tercih ettik. Tabi ki bu anlamda sizler de (veliler) destek veriyorsunuz, bu işin gerekliliğine inanıyorsunuz. Bundan dolayı sizi de emekleriniz için tebrik ediyorum. Bu saydığım faydaları bugünden yarına görmek gibi bir mucize yok. Ama inanın önlerindeki akademik yaşamlarında, sosyal yaşamlarında her zaman çocuklarımıza artı değer katacaktır” dedi

Drama öğretmeni Gökhan Çetintaş ise öğrenciler ile ellerinden geldiğince bir gösteri hazırladıklarını belirterek, “Çalışmalar boyunca bizden desteğini esirgemeyen başta müdürümüz, sonra da Egemen Hocamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
3-C sınıfı öğretmeni Egemen Mağara da gösterinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, öğrencilerini kutladı. 
Program sonunda veliler Çetintaş’a hediye verdi. 

Öte yandan skeçlerde 3-C sınıfı öğrencileri Ahmet Eymen Yankın, Eymen Efe Yalçın, Ahmet Selim Çınar, Eda Azra Ardıç, Birce İpek Çevik, Elif Yüce, Mira Yüce, Melek Afra Fidan, Yağız Aydın, Ali Sefa Açar, Eslem Duru Cılız, Esma Şimay Kalkan, Ufuk Altınay, Aras Aydın Yıldırım, Asel Giray, Ayşe Beren İşcan, Beste Dünki, Derin Mira Özbenhür, Dilem Akgül, İkra Eroğlu, Hamza Çınar Ünel, Muhammed Yusuf Değiş, Beyza Şimşek, Nefes Sezer, Nezih Nazlıgül, Çınar Albayrak, Eslem Demir, Hira Yüce, Eymen Balcı, Ömer Berk Atasoy, Belinay Aras ve Yusuf Çetinçakmak rol aldı.

237Be9D5 D425 44E9 866D 5B26Bc7C4C34186D4C47 0934 40A8 857C 4Cfbf86D9C1C8Bade416 Cf10 4F26 87F1 3D2C35D73Eb6

Kaynak: Gökmen Yüce