23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ve 20-21-23 Nisan günlerinde gerçekleştirilen “Çocuk Şenliği” ile çocuklar doyasıya eğlendi.
Çocuk tiyatroları gerçekleştirildi
Şenlik kapsamında 20 Nisan’da sergilenen “Üzdün Bizi Karamuk” adlı çocuk tiyatrosu ile etkinlikler başlamış oldu. 21 Nisan’da ise Çorlu Bisiklet Turu, TEGV Çocuk Şenliği ve “Maşa ile Koca Ayı” çocuk tiyatrosu gerçekleştirildi.
23 Nisan günü sabahı ise Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. açılış yıl dönümü ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda başkanlık koltuğunu temsilî olarak Mısra Çakıroğlu ve Kemal Özkan'a devretti.
Temsilî makam devir törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Doğukan Dağ, İbrahim Turgut Bolat ve Hakan Öztürk, belediye meclis üyeleri,  Yunus Emre İlkokulu Müdürü Sedat Çevik, öğretmenler ve temsilî olarak koltuğa oturan öğrenciler Mısra Çakıroğlu ve Kemal Özkan ile basın mensupları katıldı.
Mısra Çakıroğlu ve Kemal Özkan’a çiçek takdim ederek temsilî olarak makamını devreden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu ve Çorlu Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Temsilî başkanlar ise öğrencilerin aynı zamanda sağlıklı olarak yemek yiyebilecekleri ve kitap okuyabilecekleri çocuklara özel kafelerin hayata geçirilmesi konusunda fikirlerini beyan ettiler.
Başkan Sarıkurt gelen talepleri meclis üyeleri ile birlikte değerlendireceklerini belirterek temsilî başkanlara görüşleri için teşekkür etti.
Çelenk Töreni düzenlendi
Temsilî makam devir töreninin ardından Atatürk Meydanı'nda düzenlenen tören alanına geçilirken törene Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ile temsilî başkanlar Mısra Çakıroğlu ve Kemal Özkan'ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı. Tören, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla sona erdi.

Çorlu’da kurban satışı için kayıtlar başladı Çorlu’da kurban satışı için kayıtlar başladı

Trakyagazetesi Minik Başkanlardan “Çocuk Kafesi” Talebi2
Kutlama Programı yapıldı
Çelenk sunma töreninin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Çorlu General Basri Saran Stadı’nda kutlama programı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törene Çorlu Kaymakamı Murat Eren, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Muammer Alper, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Çorlu’da eğitim veren ilk ve orta dereceli okul öğrencileri birbirinden güzel gösteriler sergilerken finalde öğrencilerin oluşturduğu Türk bayrağı koreografisi büyük beğeni topladı ve vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.
Başarılı öğrencilere hediyeleri verildi
Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Çorlu Kaymakamı Murat Eren, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Muammer Alper ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt tarafından hediyeleri takdim edildi.
23 Nisan Şenliği gerçekleştirildi
Çorlu General Basri Saran Stadı’ndaki kutlama programının ardından Çorlu Belediyesi tarafından Masal Park’ta düzenlenen 23 Nisan Şenliği’ne katılan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, şenlik alanını dolduran çocuklar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Sarıkurt burada yaptığı konuşmada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına duyduğu minneti ifade ederken, “Bizlere bu vatanı düşmanlardan kurtararak ülkemizin geleceğini de siz sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını asla unutmayın. Bugünleri onlara borçluyuz. Minnetlerimi sunuyor ve aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.” dedi.
Çocuklar zumba yaptı
Başkan Sarıkurt’un konuşmasının ardından Masal Park önünde bulunan otopark alanında kurulan ana sahnede çocuklar için zumba etkinliği, “Ritim Abi” çocuk konseri ve gösterilerinin yanı sıra park içerisine kurulan alternatif sahnede Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından müzik ve oyunlar eşliğinde çocuk şenliği düzenlendi.
Alanda kurulan parkurda yarışan ve düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.
Ters Ev ve Masal Park ile etkinlik alanını dolduran çocuklar Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve aileleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak: Özge Ebecek