Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, il genelinde şehir içi ulaşımında söz sahibi olan, Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) Yönetmeliği kapsamında Elektronik Ücret Toplama Sistemine entegre toplu taşıma hizmeti veren, tüm ilçelerden minibüs kooperatiflerinin başkan ve temsilcileri ile kahvaltılı toplantıda görüş alışverişinde bulundu.

Belediyenin yeni hizmet binasında gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral, minibüs kooperatiflerinin daha önceki toplantılarda gündeme getirdikleri talepleri hakkındaki çalışmalar ve ulaşım alanındaki son gelişmeler ile ilgili bilgilendirmede bulundu. 

MİNİBÜS KOOPERATİFLERİNİN YANINDAYIZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise il genelinde faaliyette bulunan minibüs kooperatiflerinin temsilcileri ile bir araya geldiklerini ve toplu ulaşım sistemindeki son gelişmeleri ve yapılması gerekenleri masaya yatırdıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin her alanda halka en iyi hizmeti verme hedefini kendisine misyon olarak belirlediğini aktaran Albayrak, “Ulaşım da bu konulardan bir tanesi. Bu anlamda ulaşım alanındaki paydaşlarımız olan minibüs kooperatiflerimizin taleplerini, görüş ve önerilerini dinledik. Yapılması gereken çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak minibüs kooperatiflerimizin her zaman yanındayız. Yasalar çerçevesinde esnafımızın yüzünü güldürebilecek projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Halkımıza kaliteli ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla, ortak akıl ile en iyiye hep birlikte ulaşma çabası içerisindeyiz” dedi.

Değerlendirme toplantısında, minibüs kooperatiflerinin başkan ve temsilcileri tek tek kürsüye gelerek görüş, talep ve önerilerini dile getirdi. Toplantı genel değerlendirme ve temennilerin ardından sona erdi.

Toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TEKULAŞ Genel Müdürü İlyas Küçükmidil, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Tekirdağ il genelinde TETUS kapsamında faaliyet gösteren minibüs kooperatiflerinin başkan ve temsilcileri katıldı.

Muhabir: Abdullah Yalçın

Editör: Trakya Gazetesi