CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, akaryakıta gelen son zamma sert tepki gösterdi.

Gece yarısından itibaren motorine 2 lira 3 kuruş zam geldiğini anımsatan Yontar, zammın ardından motorinin litresinin 40 lirayı aştığını ifade etti.

Yerel ve ulusal medya temsilcilerine seslenen CHP’li vekil,  " Akaryakıt tarihi rekorunu kırdı ve 40 TL'ye dayandı. Biz buna aslında rekor demiyoruz çünkü rekorun da rekoru gelecek bunu çok iyi biliyoruz. Kimse ‘Benim aracım yok. Akaryakıta gelen zamlar beni ilgilendirmiyor’ demesin çünkü tam tersine akaryakıta gelen fahiş zam gıda, teknoloji, sanayi, inşaat, sağlık ve benzeri bütün alanları doğrudan etkiliyor. Akaryakıta gelen her zam bizlerin cebinden fazlasıyla çıkıyor. Çiftçi maliyetlerden dolayı ekip, biçemiyor. İktidar destekte bulunmuyor, verdiği sözleri tutmuyor” ifadelerini kullandı.

Kartal’dan “10 bin öğretmen atama” iddialarına tepki Kartal’dan “10 bin öğretmen atama” iddialarına tepki

Yontar, tarım ülkesi olarak lanse edilen Türkiye Cumhuriyeti'nde tarımın tamamen bitmiş durumda olduğunu öne sürdü.

Vatandaşlara seslenen Yontar, Artık bu işin A partisi, B partisi, C partisi, Z partisi kalmadı. Elimizde bir tek Türkiye Cumhuriyet'i kaldı. Onu en iyi şekilde yönetmemiz gerekiyor. Burada basın mensuplarına da çok büyük iş düşüyor. Zam geldikten sonra atılan manşetleri gördük. Kimi gazeteler 3 maymunu oynuyor. Artık oynamayın, ülkemiz elden gidiyor. Korkmayın yazın, korkmayın eleştirin, korkmayın sorun, gerektiği yerde de övün ama artık hep bir ağızdan ‘ülkenin gidişatı gidişat değil deyin’ deyin ki halk uyansın, deyin ki iktidar utansın" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Özge Ebecek