Adem Dalgıç “ben de varım” dedi Adem Dalgıç “ben de varım” dedi

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamudaki mülakatları kaldırma yönündeki açıklamasının ardından, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğretmen alımlarında mülakatın yüzde 50 oranında etkili olacağı yönünde açıklamaları olduğunu belirtti.

Yontar, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanı mülakatı kaldırıyoruz derken, Milli Eğitim Bakanı neden farklı bir dil kullanıyor? Yeni mülakat sistemiyle, öğretmenlerimizin yıllarca verdiği emek, bir mülakatla heba oluyor. Bir aday KPSS'den 90 alıp mülakattan 60 alsa toplamda 75 puan alıyor. Fakat bir başka aday KPSS'den 60 alıp mülakattan 91 alırsa 75,5 puan alıyor. Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

''Bakan Tekin'in mülakatların kameraya kaydedileceği açıklamasını da değerlendiren Yontar, "Mülakatta kamera kaydı alınması, bu adaletsizliği ortadan kaldırmaz. Öğretmen adaylarımızın emeklerine saygı duyulmalıdır. CHP olarak öğretmen alımlarında adaletin ve şeffaflığın sağlanması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm öğretmen adaylarının yanında olacağız.”

Kaynak: Özge Ebecek