U16’da Fevzipaşa rüzgarı U16’da Fevzipaşa rüzgarı

2023-2024 sezonunda 1. Amatör Küme'de mücadele edecek Edirne’nin köklü kulübü Tuncaspor'un antrenmanları sürüyor. CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, takımın antrenmanını ziyaret etti.
2020/2021 futbol sezonunda yeni düzenleme ile Edirnespor'un 3. Lig'de yer alma hakkı kazanmasıyla birlikte Süper Amatör Lig'de şampiyon olan Tuncaspor'un da Bölgesel Amatör Lig'de oynama hakkı doğmuştu. Büyük bir heyecanla BAL'a katılan Tuncaspor yetersiz ekonomik kaynaklar ve kötü planlama sonucunda BAL'dan SAL'a düşmüştü.
Süper Amatör Lig'e düşen Tuncaspor ekonomik çıkmazlardan kurtulamayıp sahipsiz kalınca tarihinde ilk kez geçen 2022/2023 sezonunda liglere katılamayarak statü gereği 1. Amatör Lig’e gerilemişti.
Tuncaspor Kulübü yönetimi ziyarete ilişkin olarak sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında, “Bu akşamki antrenmanımızda bizleri yalnız bırakmayan, semtimizin değerlerinden Milletvekilimiz Ediz Ün'e vermiş olduğu destekten dolayı kulübümüz adına teşekkür ederiz. Her şey Tuncaspor için.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi