Geçtiğimiz yıl Mersin Gazeteciler Cemiyeti ile Batı Trakya Gazeteciler Derneği arasında “kardeş cemiyet” protokolü imzalanmış ve 50 Tekirdağlı gazeteci Mersin’de ağırlanmıştı.

10.08.2023 tarihinde de Mersinli 50 gazeteci Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’a geldi. Heyet ilk ziyaretini Tekirdağ Valiliği’ne gerçekleştirdi.

Vali Aziz Yıldırım, ziyarette TGF heyeti ve gazetecilerle bir süre görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Ardından Tarihi Valilik Binası, tarihi binadaki fotoğraflar, resimler ve sancaklar hakkında bilgi verdi.

Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal’da Vali Yıldırım’ın Tekirdağ’a büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi.

Ziyarete; TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık, Basın Vakfı Yöneticileri Şahin Özer, Mehmet Işık, Mersin Sanayi ve Ticaret odası Eski Başkanı Ayhan Kızıltan ile Mersin ve Tekirdağlı gazeteciler yer aldı.

Trakya Gazetesi Haber Merkezi

Editör: Trakya Gazetesi