Tepe Mezarlık’ta Yazır’ın mezarı başında düzenlenen anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu ve merhum Hüseyin Yazır’ın yakınları katıldı.

Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı ihalesi yapıldı Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı ihalesi yapıldı

Anma töreninde konuşan Helvacıoğlu, Yazır’ın 4 dönem Keşan’a hizmet ettiğini söyledi.

Hüseyin Yazır’ın Keşan için önemli hizmetlerde bulunarak, Keşanlılar tarafından çalışmalarıyla takdir gören belediye başkanlarından biri olduğunu belirten Helvacıoğlu, şöyle konuştu:
“22 Ocak 1979 tarihinde yaşamını yitiren Hüseyin Yazır’ın 45. ölüm yıldönümünde kendisini Keşan Belediyesi olarak ailesi ve
sevenleriyle anıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da bir kez daha sabır ve
başsağlığı diliyorum. Vefat eden başkanlarımıza mezarları başında anma törenleri düzenleyerek,
şükranlarımızı dile getirmeye devam ediyoruz. Bütün katılımcılara merhum Yazır’ın ailesi adına
teşekkür ediyorum. Geride bıraktıklarına Allah uzun ömürler versin. Hüseyin Yazır, uzun yıllar Keşan’a hizmet etmiş birisi. Bunun ne anlama geldiğini belediye başkanı olarak çok iyi anlıyorum. Eninde sonunda geleceğimiz yerler buraları. Allah  bizlere de bizden sonrakiler tarafından iyi anılmayı kısmet etsin. Hüseyin Yazır’a Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.”
Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından Uğur Emiroğlu tarafından dualar okundu.
Tören; Merhum Hüseyin Yazır’ın mezarına karanfil bırakılmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi