Mehmet Sabri Yüce, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, kent ekonomisini canlandırmak için turizm faaliyetlerinin organize edilmesi gerektiğini söyledi.

Özgürlükler konusuna değinen Yüce, “1950’ye kadar birçok özgürlük mevcut iken, sonrasında öncelikle sınıf ayırımı, ardından ekonomik ayrımlar için uygulama yaptılar. 1970’li yıllarda özel okullar yoktu. Toplumun tüm sınıflarını temsil eden insanların çocukları ile aynı sınıflarda eğitim gördük. Burada savcı çocuğu da vardı, Roman vatandaşlarımızın çocukları da vardı. Birlikte eğitim gördük. Yani eğitimde eşitliğin yaşandığı son jenerasyon olduk. Bizler de belediye yönetimlerinde bunu tekrar sağlamak için çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Yeminli mali müşavirliğin mesleki açıdan gelinebilecek en üst seviye olduğuna dikkati çeken Yüce, şu ifadeleri kullandı: “Mesleki tecrübemi en iyi şekilde belediye başkanlığında da yönetime yansıtacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Denetlenemeyen hiçbir yönetim iyi bir yönetim olamaz. İki dönem meclis üyeliğimi yerel yönetim konusunda da tecrübemi daha da artırdı. Yönetim organları, proje yönetimi konusunda nasıl yapılacağını çok iyi biliyorum. Kolektif çalışmaları önemsiyorum. ”

Atatürk’ün kurduğu üç kurumun ikisini herkesin bildiğine dikkat çeken Mehmet Sabri Yüce, “Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumunu bilmeyen yok. Ancak Türk Kooperatifçilik Kurumu’nu çok azımız biliyoruz. İşte bu noktadan hareketle Almanya, İngiltere ve Fransa’da örnekleri olduğu gibi bizler de aynı uygulamayı burada gerçekleştirebiliriz. Belediye yönetimleri bunun için çok rahat organizasyon yapabilir” diye konuştu.

Çocuklar etkinliğe doyacak Çocuklar etkinliğe doyacak

Yüce, şunları kaydetti: “Çocuklarımızdan emanet aldığımız kentimizi onlara tekrar gurur duyarak teslim etmek için, ekonomik ve sosyal hayatın içinde kadınlarımızın payını artırırken ve güvenli yaşamalarını sağlamak için, gençlerin karanlığa gömülmüş, güzel yarınlar umutlarını tekrar yeşertmek için, bir gün kendimiz ve en sevdiklerimizin de engelli olabilecek ihtimalini unutmadan, önyargılar dahil tüm yapay engelleri kaldırmak için, can dostlarımız hayvanlarla hayatı daha iyi bölüşmek için, alınacak kararlarda tüm paydaşların ortak aklı ile hareket etmek için, Atatürk’ün ışığını yaymak için, belediyeyi Süleymanrpaşa’ya ve Süleymanpaşalılara yakışır şekilde yönetmek için aday adaylığımı açıklıyorum.”

Kaynak: Abdullah Yalçın