Çerkezköy Belediye Meclisi’nin temmuz ayı Meclis toplantısının birinci oturumu, Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında gerçekleştirildi. Çerkezköy Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Ardından gündemin birinci maddesinde, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan 25.06.2024 gün ve 92611 sayılı Çerkezköy Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Hizmetleri Yönetmeliğinin kabulü konulu yazısı görüşüldü. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Çerkezköy TSO toplandı Çerkezköy TSO toplandı

Toplantının ikinci gündem maddesinde ise İmar ve şehircilik Müdürlüğü’nün Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi 582 ada 3 parsel ile 476 ada 1 parsele ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği konulu yazısı görüşüldü. Gündem maddesi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 3’üncü maddesinde ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün T.C. Tekirdağ 2. İdare Mahkemesi’nin 20.06.2024 tarihli ve 36548059 / (2022/805) / 19259 sayılı yazısı görüşüldü. Gündem maddesi de görüşülmek üzere oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
Toplantının son gündem maddesinde ise Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün belediye hissesi konulu yazıları görüşüldü. Bu gündem maddesinin de oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından toplantı sona erdi. Çerkezköy Belediye Meclis, temmuz ayı birinci oturumunu kapatan Belediye Başkanı Vahap Akay, ikinci oturumun ise 4 Temmuz Perşembe günü saat 15.00’de Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacağını açıkladı.

Kaynak: Haber Merkezi