Osmanlı saray lezzetleri kitapları tanıtıldı Osmanlı saray lezzetleri kitapları tanıtıldı

Filiz Gencan Akın, işbirliğini güçlendirmek amacıyla mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Akın, şehrin her köşesinde daha etkin bir hizmet sunmak için kararlı olduklarını vurgulayarak, her mahalle muhtarlığında bir belediye personeli çalışacağının müjdesini verdi. Ardından Edirne Huzurevi'ni ziyaret eden Başkan Gencan Akın, huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek sağlık ve mutluluk diledi, her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.
Bu tür buluşmaların şehirdeki dayanışma ve toplumsal birlikteliği artırdığına inandığını aktaran Akın, şehrin her mahallesinin iyileştirilmesi ve güzelleştirilmesi için çalışacaklarını vurguladı. Muhtarlarla tek tek bayramlaşarak, Ramazan Bayramlarını kutlayan Akın, her mahalle muhtarlığında bir belediye personeli çalışacağının müjdesini vererek şu ifadeleri kullandı: 
“Seçimden hemen kısa bir süre sonra bir araya geldik. Hem bayramlaşmak hem de bundan sonra yapılacak işbirliklerimizle ilgili bir değerlendirme yapalım istedik. Mahallelerdeki öncelikli çözüm ortaklarımız sizlersiniz. Bundan sonraki süreçte de işbirliklerimiz daha güçlü bir şekilde devam edecek. Hem bu anlamda fiziki koşullarınızı iyileştirmek hem de bundan sonraki süreçte de her mahalle muhtarlığımızda bir belediye personelimiz olacak. Bunun düzenlemesinin müjdesini vermek istiyorum. Sizlerle işbirliği yapmak ve üstelik çalışanlarımızla beraber sizlerin yanınızda olmamız bizim için çok önemli. Bu çalışmamızı bayramdan hemen sonra başlatacağız. Sizlerden de fiziki koşullarınızla ilgili taleplerinizi de dinleyeceğiz. Çok güzel bir dönem olacak. Birleştiğimiz nokta her mahallesiyle, her sokağıyla, Edirne’nin daha iyi bir hale gelmesi için çalışacağız. 5 yıllık bir süre içerisinde çok çalışacağız, bu çalışmalarımızda hep beraber olacağız.”
Sonrasında söz alan Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör ise Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçilen Filiz Gencan Akın’ı tebrik ederek, “Yerel seçimlerin hepimize, ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Gerçekten Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde Edirne’mizde ilk defa kadın Belediye Başkanı seçilmesi hepimizi muhtarlar olarak memnun etti. Bundan sonra tüm gücümüzle muhtarlar derneği olarak yanınızdayız. Her zaman Edirne’miz için yeni yapılacak projelere desteğimiz tamdır. Yeni seçilen arkadaşlara da başarılar dilerim, hayırlısı olsun” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın daha sonra Edirne Huzurevi’ni ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Gencan Akın, belediyenin her zaman kıymetli büyüklerimizin yanında olacağını belirtti. 
Bu tür ziyaretlerin, toplumsal birliği güçlendirdiğini ve şehrin her kesimine eşit hizmet götürmeyi amaçladıklarını dile getirerek şu ifadeleri kullandı: 
“Sizlerle birlikte olmak benim için çok önemli. İnşallah iyi bayramlarımız olsun, sağlık getirsin bu bayram bize, mutluluk getirsin. Bundan sonrasında da hep beraber, daha güzel birliktelikler daha güzel buluşmalar yapacağız. Biz belediye olarak da her zaman yanınızda olacağız bunu sözünü veriyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi