Ergene Velimeşespor’un konuğu Karşıyaka Ergene Velimeşespor’un konuğu Karşıyaka

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 14 ilin takımlarının yarıştığı Judo Okul Sporları Grup müsabakaları Marmara Grubu’nda, Lüleburgaz Lisesi öğrencisi ve Lüleburgaz Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Cemre Öztürk birincilik madalyasını kazanmayı başardı. 
44 kilogramda yarışan Cemre Öztürk, kazandığı birincilikle kendi ve okulunun adını 13-14 Ocak’ta Ordu’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na yazdırmış oldu.
’Türkiye Şampiyonası’na katılacak’
Cemre Öztürk’ün antrenörü Burcu Kurt, “Öncelikle, Cemre Öztürk’ü tebrik ederim. Onun başarısı, hem kendisinin hem de kulübümüzün azmi ve çalışkanlığıyla mümkün oldu. Cemre, Lüleburgaz ilçesini ve spor kulübümüzü gururlandırdı. Cemre’nin Judo Okul Sporları Grup müsabakalarında elde ettiği birincilik, Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmasıyla taçlandı. Bu, genç bir sporcu için büyük bir başarıdır ve Türkiye’nin en iyileri arasında yer alacağına olan inancımız tam. Türkiye Şampiyonası, sporculuk kariyerinde yeni bir sayfa açma ve ulusal düzeyde yeteneklerini sergileme fırsatı sunacak” dedi.
Cemre’nin başarısının, antrenmanlara katılan diğer sporculara da ilham kaynağı olacağını ümit ettiklerini belirten Kurt, “Cemre’yi Türkiye Şampiyonası’nda desteklemek için sabırsızlanıyoruz. Onun azmi ve kararlılığı, kendisini ulusal arenada başarıya taşıyacaktır. Sporcumuzun bu seviyeye gelmesinde emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyor ve Lüleburgaz Gençlik ve Spor Kulübü olarak daha nice başarıların bizi beklediğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi