Yapımına bir süre önce başlanan Durak Mahallesi Demirhattı Caddesi’ndeki yol yenileme çalışması aralıksız sürerken, Lüleburgaz Belediyesinin geçmişle gelecek arasında köprü kuracak önemli projelerinden biri olan Balkan Evi de yükseliyor.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, kentin farklı noktalarında ekiplerin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi. Durak Mahallesi Demirhattı Caddesi’nde devam eden yol yenileme çalışmalarını inceleyen Gerenli, Fen İşleri Müdürü Mehmet İbrikçi’den bilgiler aldı. Lüleburgaz’da konforlu ve güvenli yollar yapmak için canla başla çalıştıklarını belirten Gerenli, Demirhattı Caddesi’nde de çalışmanın kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti.

BALKAN EVİ’NDE SONA DOĞRU

Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, İstasyon Caddesi’nde yapımı devam eden ve Lüleburgaz Belediyesinin geçmişle gelecek arasında köprü kuracak önemli projelerinden olan Balkan Evi’nde de incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Gerenli, Balkan Evi tamamlandığında bölgedeki Balkan mirasının gün yüzüne çıkarılacağını, göçmen kültürüne ait eski fotoğraf, vesika, evrak, kıyafet, mutfak gereçleri, tarım aletleri ve zanaat ekipmanlarının burada sergileneceğini söyledi.

Atıl alanlar yeşil alana dönüşüyor Atıl alanlar yeşil alana dönüşüyor

ATIL ALAN YEŞİL ALANA DÖNÜYOR

Tüm bunlarla birlikte, kent genelindeki atıl alanları birer birer kullanılabilir yeşil alanlara dönüştüren Lüleburgaz Belediyesi bir atıl alanı daha halkın kullanımına sunmaya hazırlanıyor. Hürriyet Mahallesi Eski İstasyon Caddesi’nde bulunan atıl alanın halkın yararlanabileceği yeşil alana dönüştürülmesi için çalışmalar sürüyor.
Söz konusu alanda da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, alanın en kısa sürede kullanıma açılacağını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi