Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfından yapılan açıklamaya göre, 25 yıldır Türkiye’nin en güvenilen vakfı olan LÖSEV, bu yıl da "Önce Çocuklar İyileşsin" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, ramazan ayının manevi atmosferinde, binlerce ailenin evine bereket taşıyor. 
LÖSEV, Tekirdağ'da ve Türkiye'nin dört bir yanında, ramazan ayının ilk gününden itibaren içerisinde bir ailenin ihtiyaç duyabileceği kuru gıda, et ve et ürünleri, hijyen ürünlerinden oluşan yardım kolilerini, lösemi ve kanser tedavisi gören tüm hastalara iletiyor. 
LÖSEV’in “Koli Koli Mutluluk” buluşmalarında, “Önce Çocuklar İyileşsin” diyerek hazırlanan sağlıklı ve kaliteli ürünlerden oluşan gıda kolileri, Türkiye’nin dört bir yanındaki 6 milyonu aşkın gönüllüsü, iyileşmiş gençleri ve LÖSEV aileleri ile hazırlanıyor ve Türkiye geneli 80 bini aşkın lösemi ve kanser tedavisi gören çocuklar ile yetişkin kanser hastalarının evlerine teslim ediliyor. 

LÖSEV’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Tekirdağ yine turist çekecek Tekirdağ yine turist çekecek

“Acil Yardım Paketi, Orta Aile Paketi, Büyük Aile Paketi, Mutlu Aile Paketi, Sevgi Dolu Geniş Aile Paketi. Ramazan ayında LÖSEV’e sağlayacağınız katkılar kapsamında; Türkiye’deki tüm banka şubelerinden “BAĞIŞ EKRANLARI” aracılığı ile masraf ödemeden veya internet bankacılığı üzerinden tüm PTT şubelerinden, www.losev.org.tr web sitemizden ramazan bağışı, fitre ve zekat” sekmelerine tıklayarak, (Yardımlarınız için detaylı bilgiye https://www.losev.org.tr/bagis/Ramazan.html linkinden ulaşabilirsiniz.) Tüm operatörlerin faturalı hatlarından 3406 kısa SMS hattına LÖSEV, BAĞIŞ, MÜCADELE, CAN, TUĞLA kelimelerinden birini ya da 1998 kısa SMS hattına FİTRE yazarak SMS’le bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.  LÖSEV ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek bağış yapabilir veya bilgi almak için 0312 447 06 60 numaralı telefondan LÖSEV Vakıf Merkezine ulaşabilirsiniz. LÖSEV, Tekirdağ halkını ramazan ayında daha fazla yardımlaşma ve paylaşma ruhunu yaşamaya, lösemili ve kanserli çocuklar ile ailelerine destek olmaya davet ediyor. Bu ramazan, iyilik yaparak, paylaşarak ve bağışlarınızla bir hayat kurtarabilir, bir ailenin yüzünü güldürebilirsiniz.”

Kaynak: Özge Ebecek