Tekirdağ Milletvekili Avşar’dan “Kurada hile dönüyor” değerlendirmesi Tekirdağ Milletvekili Avşar’dan “Kurada hile dönüyor” değerlendirmesi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Birimi organizasyonuyla, Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde NKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, Ziraat Fakültesi ve Gıda Mühendisliği Bölümü ile Merkezî Kütüphane ve kampüsü ziyaret ederek bilgi aldı. Gezi kapsamında öğrenciler, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim İsmet Öztürk’ten Kimya Bölümü ile ilgili bilgi aldılar. Ardından Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğr. Gör. Dr. Kayahan Yılmaz Ziraat Fakültesi’ni, Gıda Mühendisliği Bölümü Araş. Gör. Dr. Deniz Damla Altan ise Gıda Mühendisliği Bölümünü tanıttı. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sevim Gaytancıoğlu, Merkezî Kütüphane ve kullanım koşulları hakkında bilgiler verdi.
20 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen gezide öğrenciler laboratuvarlardaki cihaz ve malzemeleri incelediler. Yetkililer tarafından öğrencilere bölümlerdeki dersler, sunulan olanaklar, puanlar, derslerin müfredatları ve mezun olan öğrencilerin kariyer ve iş olanakları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca üniversite hakkında tanıtıcı bilgiler verilerek, öğrencilerin üniversite ile ilgili soruları yanıtlandı.
Gezi sonunda öğrenciler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini tanımaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kaynak: Özge Ebecek