Basketbol Takımından Müdür Üzgün’e ziyaret Basketbol Takımından Müdür Üzgün’e ziyaret

Tekirdağ’da, 14 ilden 215’i erkek, 218’i kız olmak üzere toplam 433 sporcunun katıldığı 2023-2024 Okul Sporları Bilek Güreşi Genç B Kız-Erkek Grup Müsabakaları yapıldı.
İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalara Vali Recep Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Vali Soytürk, programda yaptığı konuşmada, “Tekirdağ bir sanayi şehridir, Tekirdağ bir tarım şehridir, Tekirdağ bir turizm şehridir. Tekirdağ mavi gözlüdür, mavi gözlü şehrimize, Türkiye’nin en güzel konumunda olan ilimize hoş geldiniz. 14 ilden gelen misafirlerimizin bu iki gün içerisinde hem müsabakalarda hem müsabakalardan sonra şehirde iyi vakitler geçirmesini diliyorum.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü ile sözlerime son vermek istiyorum. ‘Ben sporcunun zeki, çevik ama aynı zamanda ahlaklısını severim.’ diyor. Hakikaten gençsiniz, dinamiksiniz, zekisiniz ama Türk toplumunun hem milli hem manevi  değerleriyle donanıp Türkiye’mizin geleceğinde siz var olacaksınız. Gelecek sizindir ve onu size emanet edeceğiz. Bu bilinçle çalışmalarınızı devam ettirmenizi temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.
Vali Soytürk ardından müsabakalarda yarışan sporcuları tebrik ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İlkay Danacılar