Çerkezköy Belediyesince düzenlenen “5. Kültür ve Sanat Festivali” çeşitli etkinliklerle devam ediyor. 26 Ağustos Cumartesi günü Sünnet Şöleni ile başlayan Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında 28 Ağustos Pazartesi günü Andon Arakelyan Kütüphanesi bahçesinde Kitap Fuarı açılırken aynı gün saat 16.00’da ünlü yazar Şermin Yaşar’ın Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde düzenlediği ve okurları ile bir araya geldiği imza günü etkinliği gerçekleştirildi. 

Ardından 30 Ağustos Çarşamba günü saat 16.00’da yine Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde ünlü yazar Ahmet Ümit okurları ile imza gününde buluştu.

HADİSE KONSER VERDİ

Festival kapsamında 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.30’da ise Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve Kentpark’ta sona eren Fener Alayı düzenlenirken, Bando Bando’nun çaldığı marşlar ile binlerce Çerkezköylü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla düzenlenen Fener Alayı coşkusuna ortak oldu. Fener Alayı’nın Kentpark’a ulaşmasının ardından Belediye Başkanı Vahap Akay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla bir konuşma yaptı ve ardından ünlü sanatçı Hadise sahneye çıkarak, on binlerce vatandaşa unutulmayacak güzellikte bir konser verdi.

KURTALAN EKSPRES SAHNE ALDI

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali Kentpark’ta ilk olarak sahneye saat 19.00’da Raca, Genco, DJ Dead, Can Göksel, Vesta ve Terapi, daha sonra saat 20.00’da ise Maalesef Band adlı grup sahneye çıkarak, gençler ile buluştu. Gecenin finalinde ise saat 21.00’de ünlü grup Kurtalan Ekspres sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

“Ölü Ozanlar Derneği” Çerkezköy’de sahnelendi “Ölü Ozanlar Derneği” Çerkezköy’de sahnelendi

2 EYLÜL’DE DERYA ULUĞ KONSER VERECEK  

Festival 2 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılan Streetball Turnuvası’ndaki müsabakalar ile devam edecek. Yine aynı saatte ünlü yazar Ataol Behramoğlu Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde okuyucuları ile buluşacak ve imza günü düzenleyecek. Gecenin sonunda ise Kentpark’ta saat 21.00’de ünlü ses sanatçısı Derya Uluğ sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.

ŞENLİKLER DÜZENLENECEK

Toplam 8 gün sürecek olan Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin 3 Eylül Pazar günü sona ereceğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Festivalimizin son günü, saat 15.00’de Kentpark’ta başlayıp Kuşbahçe mevkisinde sona erecek olan Bisiklet Şenliği ile başlayacak. Bisiklet Şenliği’ne katılan vatandaşlarımızın etkinlik alanına varmasının ardından saat 15.30’da Uçurtma Şenliği düzenlenecek. Binlerce rengarenk uçurtmayı gökyüzüne salacağız. Festivalimiz saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın final müsabakalarının oynanması ve ödüllerinin verilmesinin ardından yapılacak olan Zumba Etkinliği ile sona erecek” diye konuştu.

Muhabir: Abdullah Yalçın