Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Geleneksel El Sanatları ve Resim Sergisi’nin açılışını yaptı.
Sergide Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki çini, seramik, heykel, deri, dokuma, makrome, tezhip ve resim kurslarında yıl boyunca üretilen el emeği ürünler sergilendi.
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılışa Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ün yanı sıra Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Benan Utku, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Vali Soytürk, şunları kaydetti:
 “Biliyorsunuz Turizm Haftası’ndayız. Şehrimiz bir tarım şehri, bir sanayi şehri ama aynı zamanda bir turizm şehri. Çok şükür bugüne kadar önemli çalışmalar yapılmış, turistleri ağırlıyoruz. Derneklerimiz var, sivil toplum örgütlerimiz var, üniversitemiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Bir tık daha ileriye geçmek istiyoruz. Daha çok hizmet etmek, daha çok turist ağırlamak istiyoruz. Özellikle yabancı turistleri çekmeyi arzuluyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bugün bu sergilerle, şehrimizi daha fazla tanıtalım istiyoruz. Bir de bize özgü coğrafi işaretli olan ürünlerimiz var. Biliyorsunuz Karacakılavuz’daki ürünlerimiz gibi. Valilik olarak hediyelerimizi bu özel ürünlerle yapıyoruz. Kültürümüzü tanıtıyoruz, çok da beğeni alıyor, arkasından siparişler de gelecek. Bu duygu ve düşüncelerle, serginin hayırlı olmasını diliyorum.” 

Nurten Yontar’dan “Fahiş Fiyatlar Kanunu’nu eleştirisi Nurten Yontar’dan “Fahiş Fiyatlar Kanunu’nu eleştirisi

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılışın ardından Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, sergiyi gezerek sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.
Sergi açılışının ardından Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk, Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Tekirdağ Fotoğraf Derneği (TEFOD) ve Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSOD) Üyelerinin katkıları ile düzenlenen  “Tekirdağ’ın Renkleri” fotoğraf sergisini gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Haber Merkezi