Çocuklar yaratıcılıklarını keşfedecek Çocuklar yaratıcılıklarını keşfedecek

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl ocak ayında Antalya’da düzenlenen ve ilk defa katıldığı 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda kendi kategorisinde üçüncü olan Kumsal İşlek, bu başarısı sayesinde 31 Mayıs - 8 Haziran tarihlerinde İrlanda’da düzenlenen Avrupa Okullar
Satranç Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı. Avrupa Şampiyonası öncesi Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret eden minik Kumsal, bu ziyarette Akay’a madalya sözü vermişti.
2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda elde ettiği başarı ile Mili Takıma seçilen
Kumsal İşlek, daha sonra İrlanda’da düzenlenen Avrupa Okullar
Satranç Şampiyonası’na katıldı. Şampiyonada 17 ülkeden 191 sporcu dereceye girmek için mücadele etti. Milli sporcu, şampiyonada birinciyle aynı puanı almasına rağmen averajla ikinci olarak Başkan Akay’a verdiği sözü tuttu ve gümüş madalya ile Çerkezköy’e döndü.

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI
Annesi Senem İşlek ve dedesi Mesut İşlek ile Akay’ı makamında ziyaret eden Kumsal İşlek, “
Ülkemi ve Çerkezköy’ü en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutlu oldum. Bundan sonraki hedefim Dünya Şampiyonası’nda da madalya kazanmak” ifadelerini kullandı.
Ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Akay ise “Kumsal, ocak
ayında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 3’üncü olarak göğsümüzü kabartmıştı. Şimdi de milli forma ile ülkemizi İrlanda’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda başarıyla temsil etti. Bizleri
bu başarısıyla bir kez daha gururlandırdı. İnşallah Dünya Şampiyonası’na da katılacak ve daha büyük
başarılara imza atacak” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi