Ramazanda 11 Mart Pazartesi günü başlayan ve 9 Nisan Salı günü sona eren Çerkezköy Belediyesi Ramazan Ayı Kültür Gezilerine Çerkezköy halkı büyük ilgi gösterdi. Haftanın 5 günü düzenlenen geziler kapsamında Çerkezköylü vatandaşlar İstanbul Sultan Ahmet ve Edirne Selimiye camilerini görüp gezme, ramazan ayının manevi iklimini Sultanahmet ve Selimiye camilerinde geçirme imkanı buldular.
Ramazan ayı boyunca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hafta içi düzenlenen Sultan Ahmet Camii ve Selimiye Camii gezileri kapsamında yaklaşık bin 651 vatandaşın İstanbul ve Edirne’ye götürüldüğünü belirten Belediye Başkanı Vahap Akay,  şöyle konuştu:
“Her yıl ramazan ayında ücretsiz düzenlediğimiz Edirne Selimiye Camii ve İstanbul Sultan Ahmet Camii gezilerimize  Çerkezköy’de yaşayan hemşerilerimiz büyük ilgi gösterdi. Hafta içi her gün düzenlenen gezilerimiz kapsamında İstanbul ve Edirne’ye hemşehrilerimizi götürdük. Sultan Ahmet Camii gezilerimize 945 hemşerimiz katılırken, Selimiye Camii gezilerimize ise 706 hemşerimiz katıldı. Toplamda bin 651 hemşehrimizi sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde Sultanahmet Camii ve Selimiye Camii’ne götürerek, ramazan ayının manevi iklimini buralarda yaşamalarını sağladık. Gezilerimize katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” 

Çerkezköy’e “Kent Ormanı” müjdesi Çerkezköy’e “Kent Ormanı” müjdesi

KUMANYALARI DA VERİLDİ
Çerkezköy Belediyesinin Ramazan Ayı Kültür Gezilerine katılan tüm misafirlere kumanya da verildiğini kaydeden Akay, “Gezilerimize katılan vatandaşlarımız Sultan Ahmet ve Selimiye Camii dışında İstanbul ve Edirne’deki diğer tarihi ve turistlik mekanları da görme, gezme fırsatı buldular. Gezilerimize katılan tüm hemşehrilerimize ve emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. Daha nice ramazan ayında bu tür etkinliklerde buluşmayı temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi