Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde “Erol Sayan ve Erol Sayan Bestelerikonseriyle Çerkezköylü sanatseverlerle buluştu. Sunuculuğunu Engin Özden’in yaptığı konserde Türk Müziği Korosu’nda Ahu Demirci, Ayten Gürcün, Burcu İlmen, Fatma Aybars, Gülser Azman, Hatice Yılmaz, Hilal Sevinç, İnci Yılmaz, Müzehher Girgin, Nurcan Gök, Revasiye Altıntaş, Rojda Eryılmaz, Rukiye Yavuz, Şehnaz Tuğran, Şükriye Arıtepe, Zeynep Coşkun, Bahri Eryılmaz, Engin Özden, Fevzi Canbak, Fikret Puza, Mahmut Demirtaş, Mehmet Yılmaz, Muzaffer Kartal, Nevzat Duran, Oğuz Gökdemir, Oktay Aybars, Süleyman Tuğran, Ufuk Koroğlu, Uğur Tuz, Utku Tüfekçi, Vahdettin Tan, Volkan Avcu ve Yakup Dorman yer aldı.

KONSER NİHAVEND ŞARKILARLA BAŞLADI
Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu sazlarında ise kanunda Turgut Özüfler, kemanda Kemal İnci, çelloda Veysel Matur, mandolinde Hüseyin Yeğen, klarnette İsmail Çetin ve darbukada ise Muzaffer Bayraktar yer aldı. 
Nihavend şarkı “Hep Ağlattı Beni Kaderim” şarkısı ile başlayan konser, solist Utku Tüfekçi’nin “Bülbül Gülleri Sevdi” adlı nihavend şarkıyı seslendirmesi ile devam etti. Solist Revasiye Altıntaş’ın “Sizden Biri” adlı nihavend şarkıyı seslendirmesinin ardından, koro tarafından “Hep Sen Geleceksin Diyerek” adlı nihavend şarkı seslendirildi. Solist Şehnaz Tuğran’ın “Kalbe Dolan O İlk Bakış” adlı nihavend şarkısını seslendirmesinin ardından, koro tarafından seslendirilen “Işıl Işıl Gözlerinde” adlı nihavend şarkı ile konser devam etti.
Konserde daha sonra sırasıyla solist Nevzat Ş. Duran tarafından “Ağla Gözüm” ve solist Fikret Puza tarafından da “Bir Dünya Yarattım” adlı Hicaz şarkılar seslendirildi. Solistler Şükriye Arıtepe ve Fevzi Canbak’ın “Aylardır Gül Yüzünü” adlı suzinak şarkıyı seslendirmesinin ardından, solist Uğur Tuz tarafından “Ömrümüzün Baharı” adlı aşk-efza makamı seslendirildi. Daha sonra solist Rojda Eryılmaz “Gül Yüzündeki Güller Solsa Ağlarım” adlı kürdili hicazkar şarkıyı, solistler Ahu Demirci ve Bahri Eryılmaz “Yoksun Diye Bahçemde” adlı rast şarkıyı seslendirdi.

Halk Ekmek AŞ’nin sermayesi artırılacak Halk Ekmek AŞ’nin sermayesi artırılacak

EROL SAYAN’DAN MUHTEŞEM PERFORMANS
Konser, koronun “Kordon Boyu Seyrine Düştü”, “Hatıra”, “Aşk Denilen Ateşe Yanalım mı” ve “Cümle Şarkılar Yarım” adlı rast şarkılar ile “Açılır Goncagül Yar” adlı segah şarkıyı seslendirmesi ile sona erdi. Konserde Çerkezköylü sanatseverlerin yoğun ısrarı ile sahneye çıkan ünlü bestekar Erol Sayan, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle dinleyenleri mest etti. Konser sonunda usta sanatçıya Türk müziğine olan katkıları için tüm sanatseverler adına teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Memiş, “Bizlere bu güzel geceyi yaşatan, usta sanatçımızın birbirinden güzel eserlerini burada bizlere dinleten tüm koro üyelerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi