Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü Tekirdağ’ın “Yıllık İşgücü Eğitim Planı” görüşüldü

Tekirdağ Evrensel Hafızlar Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Üstübeç, “Dünya Hafızlar Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada, “ (Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir) buyuran Allah Resulü Kur’an-ı Kerim’in sahih okunmasına, ezberlenmesine ve anlaşılıp hayata tatbik edilmesine çok önem vermiştir. Peygamber Efendimizin, sahabenin Kuran-ı Kerim’i öğrenmesini, öğretmesini ve ezberleyerek hafız olmasını birçok vesileyle teşvik ettiğini biliyoruz” dedi.   
Kur’an’ın tahrif edilmeden yaygınlaşmasında ve bugünlere gelmesinde hafızların büyük rolü olduğunu belirten Üstübeç, şöyle devam etti:
“Hafızlar, kültürümüzde yaşayan ve yürüyen Kur’an olarak nitelendirilmişlerdir. Hafızlar, bu anlamda Kur`an’ın hamisidirler. Kuruluşundan bugüne kadar birçok hayırlı hizmete vesile olan Evrensel Hafızlar Derneğimiz, 81 ildeki şubelerimiz ve 550’yi aşkın ilçedeki temsilciliklerimiz ile hafızlık müessesini yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak, milletimizin Kur’an’la irtibatını sağlamlaştırmak için çalışmalar yapmakta hafızlık eğitimi gören öğrencilere de maddi ve manevi destekte bulunmaktadır.
Evrensel Hafızlar Derneği olarak hafızlığı tanıtmak, teşvik etmek ve hafızların sorunlarına çözümler üretebilmek amacıyla her yıl üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk haftasını Dünya Hafızlar Haftası olarak kutlamaktayız.  Öncelikle Dünya Hafızlar Haftası’nın ve idrak edeceğimiz üç ayların ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.”
‘’KUDÜS FATİHİ HAFIZ SELAHADDİN EYYUBİ’’
2024 yılı Dünya Hafızlar Haftası temasını ‘’Kudüs Fatihi Hafız Selahaddin Eyyubi’’ olarak belirlediklerini aktaran Üstübeç, şunları kaydetti:
“Son aylarda Filistinli kardeşlerimiz büyük bir zulüm ve tarihte görülmemiş barbarlıkla karşı karşıya kalırken ülkemizde de Türkiye’nin varlığı ve birliği için mücadele eden güvenlik güçlerimiz terörün alçak saldırılarına maruz kalmaktadır. Asırlardır İslam’ın bayraktarlığını yapan aziz milletimizin ordusu da mazlum Filistin halkı da aslında aynı merkezden yönetilen güçlerin tehdidi altındadır. Şuna yürekten inanıyoruz ki gerek Filistinli kardeşlerimiz, gerek Mehmetçiğimiz ilayı kelimetullah için canlarını feda etmişlerdir. İslam’ı ve Kur’anı yeryüzünden silmeye çalışan şer güçlerin saldırıyla şehit düşmüşlerdir. Ümmeti Muhammedin birlik ve dirliği, ülkemizin suhuleti, devletimizin güvenliği ve milletimizin selameti yerel ve küresel şer cephesine karşı milli ve manevi değerlerimizi her daim zinde tutmamız, bizi biz yapan değerlere sahip çıkmamız gerekiyor.  Evrensel Hafızlar Derneği olarak bizler de sorumluluğumuz gereği olarak geçtiğimiz günlerde Ümmet-i Muhammed'in birliği, Kudüs'ün yeniden fethi için 1.000.000 Fetih Suresi okuma kampanyası başlattık. Anadolu coğrafyasından “Fetih” şuuru ile önce nefsimizin ıslahı, sonra ümmet bilinci ve dirlik şuuru içinde bütünlük eşliğinde bir araya gelerek “Hâfız” gençlerimizin ve iman şuuru ile yol alan Müslüman kardeşlerimizin "1.000.000 Fetih Suresi Okuyoruz!" kampanyasıyla güçlü bir farkındalık oluşturmak arzusundayız.”
Üstübeç, sözlerini şöyle tamamladı:
“Unutmayalım ki; dua, kanayan yaraya en güzel merhem ve ümmet şuuru ekseninde bütünlüğü sağlayan en güzide dirhemdir. Bizler hep birlikte Fetih Suresi’ne mazhar olmak için bir araya gelecek ve manevi bir kuvvet unsuruyla yol alarak ilerleyeceğiz. Sizlerin aracılığıyla aziz milletimizi bu seferberliğe katkı sağlamaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız ayrıntılı bilgiyi fetihokuyoruz.ehad.org.tr adresinden ulaşabilirler. Bu vesileyle bu yılki Dünya Hafızlar Haftası temamıza ilham kaynağı olan Kudüs Fatihi Hafız Selahaddin Eyyubi’ye, Filistinli şehit kardeşlerimize ve aziz vatan için canlarını feda eden ve sınırlarımızı koruyan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu zulmün bir an önce son bulması, terör belasının bitmesi ve İslam ordularının muzaffer olması için Rabbimize dua ediyoruz.”

Kaynak: İlkay Danacılar