Keşanlı hayırseverler, KİSEV aracılığı ile yaptıkları hayırlarla hem öğrencilere burs imkanı sağlıyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyor.

KİSEV tarafından oluşturulan “2 Hayır Bir Arada” lokma paketi ve hayır çeşmelerinden elde edilen gelir ile öğrencilerin eğitim hayatlarına destek veriyor. Ayrıca hayırseverler tarafından KİSEV’e yapılan kurban bağışları ve günlük ihtiyaç sahibi 400 vatandaşa sıcak yemek ulaştırılıyor.

KİSEV tarafından yapılan açıklamada; çeşme ve hayırseverler tarafından döktürülen lokmalardan elde edilen gelirler ve yardımseverlerin bireysel desteği ile yapılan hayırlar kapsamında yüzlerce Keşanlı üniversite öğrencisine eğitim bursu, yüzlerce öğrenciye kırtasiye malzemesi desteği verildiği
kaydedildi.

Açıklamada, hayırsever Keşanlılara teşekkür edilirken, lokma döktürmek isteyen vatandaşların KİSEV’e başvuruda bulunmaları istendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, anlaşmalı lokmacılar ile irtibata geçilerek hayrın yapılması sağlanıyor. Lokma dağıtımından elde edilen geliri ise Keşanlı üniversite öğrencilerine burs olarak veriliyor. Yapılan bu sistem ile hem hayır yapılıyor hem de öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunuluyor.”

KİSEV yöneticileri, Keşan’da veya Keşan dışında yaşayan tüm hayırseverleri Vakfa davet ederken, hayırlarını KİSEV aracılığı ile yapıp üniversite öğrencilerinin eğitimine ışık tutulmasını istedi.

Açıklamada; Vakfa 185 kurban bağışında bulunulduğu belirtilirken, aşevinden her gün ihtiyaç sahibi
400 vatandaşa sıcak yemek ulaştırıldığı ve erzak yardımlarının yapıldığı kaydedildi.

“Kadına Yönelik Şiddete Hayır” programı düzenlendi “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” programı düzenlendi

İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak isteyen hayırseverlerin 444 70 22 veya 0543 625 9767
numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

Kaynak: Haber Merkezi