4.Uluslararası Karate Şampiyonasına 13 ülke, 25 ilden 143 kulüp katıldı. Turnuvada; Keşan Belediye Spor Kulübü Karate Antrenörü Hamdi Çevik, 55 yaş üzeri veteranlar kategorisinde 2. olarak gümüş madalya alırken, Keşan Belediyesi Spor Antrenörü ve aktif müsabaka sporcusu Meltem Şahin, 2005 ve üstü büyük bayanlar kategorisinde 5. oldu.

Çevik, Keşan’ı başarıyla temsil ettiklerinden ötürü duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Organizasyon çok başarılı. Bu turnuvada Veteranlar kategorisinde Keşan Belediyespor adına yarıştım. İkinci olarak kürsüye çıkma başarısını elde ettim. Ve ilçeme gümüş madalya kazandırdığım için mutlu oldum.” dedi.

Şahin ise “Bu müsabakaya girmedeki amacım; 4-5 Kasım 2023 tarihinde Belçika’da yapılacak olan Avrupa Wado Ryu Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsilen katılacağım için hazırlık yapmaktı. Böylelikle hazırlıklarının birinci bölümünü iyi bir performans göstererek bitirmiş oldum.  Bundan sonra da müsabaka tarihine kadar yapılacak olan tüm turnuvalara katılarak hazırlıklara devam edeceğim. Başta Kasım Demir hocamıza teşekkür ediyor ve bu turnuvayı organizede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Trakya Gazetesi Haber Merkezi

Editör: Trakya Gazetesi