Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, önemli bir işe daha imza attıklarını söyledi. 

Verdikleri sözleri yerine getirmenin gururunu bugün de yaşadıklarını belirten Helvacıoğlu, “Devletimiz ve hükümetimiz ile Cumhurbaşkanı’mızın talimatlarıyla
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın takibiyle bugün TOKİ’miz için yer teslimini gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımıza daha güzel ortamlarda yaşam imkanı sunmak” dedi. 

Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Sadece 293 konut yapmıyoruz, 700 konut için planlarına başlıyoruz. Her zaman daha fazla çalışacağız. Keşan’a daha büyük hizmetler yapacağız. İlçemizin tüm vatandaşlarımızın refah içerisinde yaşaması en büyük hedefimiz. TOKİ konusunda hükümetimiz yanında. Hem belediyemiz projeleri hem de hükümetin destekleriyle Keşan gelişmeye devam ediyor. TOKİ konutlarımıza hak sahiplerine ve Keşan’ımıza hayırlı olsun.” 

Projenin Yeni Mahalle’de Zirve Konutları’nın arkasında uygulanacağını dile getiren Helvacıoğlu, “Millet Bahçesi yapacağımız alanın hemen karşısı. Hak sahipleri kura ile belirlenmişti. 700 konut daha yapılması için planlar yapılıyor. Üniversitemize çok yakın bir alan. Keşan ekonomisine de katkı sağlayacak bir proje. Modern bir proje depreme dayanıklı yapılar. 400 günde bitmesi hedefleniyor. Ciddi bir proje. Keşan’a hayırlı olsun” diye konuştu. 

Daha sonra söz alan firma yetkilisi Selim Can Demirtaş ise projede 15 blok bulunduğunu ifade ederek, “Bloklardan 5 tanesi 3+1. Bu bloklardaki dairelerimiz bürüt 122 metrekare. Geri kalan 10 blok 2+1. Bu dairelerde bürüt 100 metrekare. 10 bloğun ikisinin altında 10 adet dükkan var. 3 de kapıcı dairesi var. Dükkanları
metrekareli 60 ile 180 arasında değişiyor. Peyzaj alanları, elektrik şarj noktaları var. 3 parselden oluşuyor ve her parselin bir park alanı var” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi