Açılış törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Ali Ünal ve Tahir Özçınar, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

PAŞAYİĞİT’E İKİ ÖNEMLİ ESER
Helvacıoğlu, törende yaptığı konuşmada,  5 yıl gibi kısa bir sürede eser ve hizmet siyasetinde yeni bir çığır açtıklarını söyledi. 
Helvacıoğlu, şöyle devam etti:
 “11 mahallemizi ayırmadan hizmete odaklandık. Pandemiyle boğuştuk, krizlerle mücadele ettik, engellemeleri aştık, nihayetinde; Keşan’ımız yepyeni bir ruha kavuştu, işte bugün de bu ruhu yansıtan yeni hizmetlerle huzurlarınızdayız. Trakya’nın en güzel mahallelerinden olacak olan Paşayiğit Mahallemizde önemli çalışmalara başladık. Gıda OSB inşaatı başladı. Paşayiğit Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimize, Paşayiğit’in ışıl ışıl çocuklarına, iki önemli eseri daha kazandırıp armağan ediyoruz. Öncelikle; Paşayiğit mesire alanımızın ve onu taçlandıran Paşa Yiğit Bey Anıtı’mızın kazandırılmasında iki önemli hakkı teslim edelim. Bursa Büyükşehir Belediyemizin kıymetli başkanına destekleri için tüm hemşehrilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum aynı şekilde; bu güzel iki hizmetin Paşayiğit Mahallemize kazandırılmasında, elini taşın altına koyan Özcan Kalyoncu kardeşime minnetlerimizi sunuyoruz. Biz bir arada yaşama kültürünü önemseyip, bunun için canımızı dişimize katarak çalışıyoruz.” 

“KEŞAN DESTAN YAZIYOR”

Bir yandan sosyal hayatı canlandırmak için yoğun gayretler gösterirken diğer yandan ise tarihe ve kültüre bağlı kalacak nesiller yetiştirmek için önemli adımlar attıklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları kaydetti:
 “Keşan artık göz kamaştırıyorsa; bu başta sizlerin güveni sonrasında ise Keşan’ı sevdamız olarak bilmemizdendir. Keşan artık; 5 yıl önceki Keşan değil ise bu birlikte gösterdiğimiz azim ve kararlılığın neticesidir. Keşan, tüm engellemelere rağmen adeta destan
yazıyor ise bu ilk günkü heyecanımızı son güne kadar kaybetmeyişimizdendir. Bahsedildiği zaman, insanın içini titreten bir şehir haline geldiyse bunun mimarı da sizlerin inancıdır. Cadde ve sokaklarıyla, yeşili ve sosyal alanlarıyla, müzesi, semt sahaları, temalı parkları, kent meydanı Trakya’nın en büyük barınağı… Kısacası; sayamadığımız birçok alanda yakalanan başarı bize olan güveninizin eseridir. Her yer tükense, her yer yorulsa, biz çalışmaktan ve gayretimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bizim sevdamızın adı Keşan’dır. Ben bu duygularla; bu iki önemli hizmetin Paşayiğitli hemşehrilerimize ve tüm Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum, huzur dolu vakitler geçirmenizi temenni ediyorum.”

“SU VE DOĞAL GAZ KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPILACAK”
Mesire alanı ve yenilenen Paşa Yiğit Bey Anıtı’nın Keşan’a çok yakıştığını dile getiren Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Hizmete devam diyoruz. OSB’den sonra Paşayiğit Mahallesi düğün salonu, mesire alanları, imar yapasıyla Trakya’nın yükselen yıldızı olacak. Önümüzdeki hafta su
projesi ve doğalgaz konusunda çalışmalar olacak. Paşayiğit Mahallemiz tüm nimetlerden yararlanacak.”

Kaynak: Haber Merkezi