Atık camlar geri dönüşüme kazandırılıyor Atık camlar geri dönüşüme kazandırılıyor

Keşan Belediyesi Ocak Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. 
Toplantı öncesinde konuşan Helvacıoğlu, Regaip Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.
Toplantıda Meclis üyeleri Nehir Gergin, Barbaros Tokgöz, Mithat Bulut, Özlem Uybaş, İbrahim Dinç, Erhan Engin, Volkan Erkan ve Hakan Gürel mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.
Toplantıda, “İlçede yaşayan vatandaşlar için ihtiyaç duyulan ambulans niteliğindeki hasta nakil aracı için Sağlık Bakanlığından hibe talebi olmuştur. Sağlık Bakanlığında kuruma 1 ambulans niteliğinde hasta nakil aracı ile ilgili her türlü işlemin yapılması için Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun ve 1 personelin yetkili kılınması” konusu görüşüldü.
Helvacıoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
 “Ambulans niteliğinde hasta nakil aracı talebimiz vardı. Araç talebinde bulunan farklı belediye ve kurumlar vardı. Şubat Ayı Meclis Toplantısı’na kalsaydık geç kalabilirdik. Yeni talepler de olacaktı. Artvin’de bir araç bulduk ve talep ettik. Bu aracı belediyemize kazandıracağız. Geçmiş dönem Edirne Valimiz, Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Kürşat Kırbıyık’ın çok emekleri oldu. Bakanımız bölgeyi iyi tanıyor. Edirne Valimiz Yunus Sezer ile birlikte kendisini ziyaret ettiğimizde talebimizi değerlendirmeye aldı. İhtiyaç fazlası ambulanslardan birini hibe olarak bölgemize yönlendirdi. Bu vesileyle Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Bakan Yardımcımız Kürşat Kırbıyık’a, Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Valimiz Yunus Sezer’e, il ve ilçe başkanlarımız ile meclisimize tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim. Hibe aracımız belediyemizde doğru kullanılacaktır. Hasta olanlar, ayağı kırılanlar, bir hastaneden farklı bir hastaneye gidecek olanlar vatandaşlarımız için 112 Acil ambulansları dışında araçlara ihtiyaç duyulmaktaydı. Şehrin en dinamik kurumu belediye olduğundan bu konuda vatandaşımızdan sürekli talep geliyordu.
Böyle bir araca gerçekten ihtiyacımız vardı. Bu aracımızı vakit kaybetmeden belediyemize kazandırmak adına olağanüstü toplandık. Bu meclisimizle 88 olan araç sayımız 151’e yükseldi. Dönemimizde 63’üncü aracımızı hibe yöntemiyle belediyemize kazandırıyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun.” 
Daha sonra yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Haber Merkezi