Türkiye Basketbol Ligi 31. hafta mücadelesinde Kapaklıspor, deplasmanda Gölbaşı Spor Salonu’ndanu’nda Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler’e konuk oldu. Mücadeleyi ev sahibi ekip 91-80 kazanmayı bildi. Kapaklıspor üst üste 3. yenilgisini alarak play-off şansını zora soktu.

Dengeli başlayan karşılaşmanın ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçildi. Kapaklıspor ilerleyen bölümlerde öne geçerken, Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler ise skoru eşitlemesini bildi. Son hücumda öne geçen Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler ilk periyodu 18-17’lik üstünlük ile tamamlamayı bildi.

Karşılaşmanın ikinci periyodu karşılıklı basketlerle geçilirken, Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler taraftarının desteği ile farkı korumayı başardı. Periyodun sonlarına doğru iki takımında karşılıklı öne geçtiği maçta seri yakalayan Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler ilk devreyi de 2 sayılık üstünlükle 40-38 üstün tamamladı.

İkinci yarıda daha iyi bir oyun ortaya koyan ev sahibi ekip Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler üst üste sayılar bularak aradaki sayı farkını açtı. Kapaklıspor oyuna pek cevap veremezken Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler final periyoduna da 68-60’lık üstünlükle girdi.

Son çeyrekte müthiş bir çekişme vardı. Kapaklıspor final periyodunda hücumlardan sayılar bularak farkı indirmeye çalıştı. Oyunda kontrolü bırakmayan ev sahibi ekip Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler bulduğu sayılarla Kapaklıspor’un kendisini yakalamasına izin vermedi ve mücadeleyi 91-80 galip tamamladı.

Güreş müsabakaları devam ediyor Güreş müsabakaları devam ediyor

Kapaklıspor bu sonuçla 18. mağlubiyetini aldı ve 44 puanla 10. sırada yer aldı, ev sahibi Gölbaşı Belediyespor Ted Ankara Kolejliler 44 puana ulaşarak 11. sıraya yükseldi.

Kaynak: İlkay Danacılar