Edirnespor deplasmana gidiyor Edirnespor deplasmana gidiyor

Türkiye Basketbol Ligi 29. hafta mücadelesinde Kapaklıspor, deplasmanda Ankara Sat Zarifoğlu Spor Salonu’ndanu’nda OGM Ormanspor’a konuk oldu. Mücadeleyi ev sahibi ekip 97-86 kazanmayı bildi. Kapaklıspor düşme hattına bulunan rakibine son çeyrekte kaybetti.

Dengeli başlayan karşılaşmanın ilk dakikaları 5-5’lik eşitlik ile geçildi. Kapaklıspor ilerleyen bölümleri önde geçerken, Ormanspor ise skoru eşitlemesini bildi. Son hücumda öne geçen Kapaklıspor ilk periyodu 22-20 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci periyodu karşılıklı basketlerle geçilirken, Kapaklıspor farkı korumayı başarsa da periyodun sonlarına doğru OGM Ormanspor öne geçti ve soyunma odasına 52-50’lik üstünlük ile gitti.

İkinci yarıda daha iyi bir oyun ortaya koyan ev sahibi ekip OGM Ormanlıspor olsa da Kapaklıspor da pes etmedi. Kapaklıspor iyi oyuna cevap verirken 1 sayı farkla 74-73 final periyoduna geride girdi.

Son çeyrekte müthiş bir çekişme vardı. Kapaklıspor öne geçme adına mücadele etse de ev sahibi ekip maçtan kopmadı. Basit top kayıpları yapan Kapaklıspor kalan bölümlerde oyundan tamamen koptu. Üstünlüğünü sürdüren ev sahibi ekip OGM Ormanspor karşılaşmadan da 11 sayılık üstünlükle 97-86 galip ayrıldı. 

Kapaklıspor bu sonuçla 43 puanla 8. sırada yer alırken, ev sahibi OGM Ormanspor 41 puana ulaşarak 13. sıraya yükseldi.

Kaynak: İlkay Danacılar