Türkiye Basketbol Ligi’nde play-off için mücadele eden Kapaklıspor, 30. hafta mücadelesinde sahasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni konuk etti. Kapaklı Spor Salonu’nda mücadeleyi konuk ekip 95-86 kazanmayı bildi. Kapaklıspor son ana kadar mücadele ettiği maçı son anlarda kaybetti.

İki ekip maça hızlı hücumlarla başladı. Karşılaşmanın ilk periyodunda iki takımda yüksek tempoda oynamayı ve geçiş hücumlarından skor aramayı tercih etti. Karşılaşmanın ilk periyodu ise 25-24 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda konuk ekip Balıkesir Büyükşehir Belediyesi takım oyunu sergilerken, üst üste sayılar bularak skoru açtı. Sık sık hata yapan Kapaklıspor ise sayı bulmakta zorlandı. Mücadelenin ilk yarısının sonlarına doğru daha az hata yapan konuk ekip Balıkesir Büyükşehir Belediyesi devreyi de 46-37 önde bitirdi.

İkinci yarıda daha iyi bir oyun ortaya koyan sert savunma ile mücadeleye başlayan ev sahibi ekip Kapaklıspor, farkı eritmeye çalışsa da konuk ekip hata yapmadı ve karşılıklı sayılarla geçen üçüncü periyodu 74-68 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi üstün geçti.

Kapaklıspor evinde lidere farklı kaybetti: 75-114 Kapaklıspor evinde lidere farklı kaybetti: 75-114

Son çeyrekte Kapaklıspor farkı indirme adına mücadele etse de final periyodunda Kapaklıspor’un kendisini yakalamasına izin vermeyen konuk ekip Balıkesir Büyükşehir Belediyespor karşılaşmadan da 95-86 galip ayrıldı.

Bu sezon 17. mağlubiyetini alan Kapaklıspor 10. sıraya gerilerken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ise 12. galibiyetini alarak 11. sıraya yükseldi.

Kaynak: İlkay Danacılar