Türkiye Basketbol Ligi’nde play-off için mücadele eden Kapaklıspor, sahasında şampiyonluk kovalayan lider Semt77 Yalovaspor’u konuk etti. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Spor Salonu’nda mücadeleyi konuk ekip 114-75 kazanmayı bildi. Kapaklıspor maçın sonuna kadar mücadele etse de rakibine farklı mağlup olmaktan kurtulamadı.

İki ekip maça hızlı hücumlarla başladı. Savunmanın geri planda kaldığı ilk anlarda karşılıklı basketlerle mücadele devam etti. Karşılaşmanın ilk periyodunda iki takımda yüksek tempoda oynamayı ve geçiş hücumlarından skor aramayı tercih etti. Karşılaşmanın ilk periyodu ise 36-24 konuk ekip Semt77 Yalovaspor’un üstünlüğü ile geçildi.

Karşılaşmanın ikinci periyodu’nda konuk ekip emt77 Yalovasportakım oyunu sergilerken savunma anlamında da direnç gösterince mücadelenin kontrolünü eline almayı başardı. Ev sahibi Kapaklıspor  hücumda hatalar yaparken 15 sayı buldu ve rakibinin 30 sayısına engel olamadı. Mücadelenin ilk yarısının sonlarına doğru daha az hata yapan konuk ekip Semt77 Yalovaspor devreyi de 66-39 önde tamamladı.

İkinci yarıda daha iyi bir oyun ortaya koyan sert savunma ile mücadeleye başlayan ev sahibi ekip Kapaklıspor, farkı eritmeye çalışsa da Semt77 Yalovaspor buna izin vermedi ve müthiş bir oyunla skoru 91-50 yaptı. 

Son çeyrekte maç koparken Kapaklıspor farkı indirme adına gayret gösterdi fakat Semt77 Yalovaspor rahat bir oyunla maçı önde tamamlamayı bildi. Müsabaka konuk ekip Semt77 Yalovaspor’un 114-75 üstünlüğü ile sona erdi.

Futbol Turnuvası finalini Yankaya yönetti Futbol Turnuvası finalini Yankaya yönetti

Kapaklıspor bu sonuçla 45 puanla 13. basamakta kalırken, Semt77 Yalovaspor 59 puanla zirvedeki yerini korudu.

Kaynak: İlkay Danacılar